پوست, مقالات

کلاژن سازی

روغن آرگان

کلاژن سازی :

 

اگه به دنبال راه هایی برای مراقبت پوست، جوانسازی و کلاژن سازی پوست خود بوده اید و یا علاقه مند به استفاده از محصولات ضدپیری هستید ، این مقاله برای شماست

 

کلاژن چیست؟

 

کلاژن یک پروتئین سخت، نامحلول و فیبری است که از فراوان ترین پروتئین های بدن است و حدود یک سوم از کل پروتئین های ان را تشکیل می دهد.
کلاژن یکی از مهم ترین اجزای ساختمانی پوست ، استخوان و دندان ، ماهیچه ها ، تاندون ها و رباط ها است.در واقع کلاژن مانند چسبی است که بافت های مختلف بدن را در کنار هم نگه می دارد.
نوعی از این پروتئین در لایه های پوست وجود دارد که باعث تقویت انها می شود.علاوه بر این کلاژن به پوست خاصیت ارتجاعی می دهد و با حفظ اب بافت پوستی مانع از خشکی و چین و چروک می شود.
این پروتئین در درم یا لایه میانی پوست به تشکیل یک شبکه فیبری از سلول ها به نام فیبروبلاست کمک می کند که سلول های جدید روی ان رشد می کنند. این عمل باعث جوان سازی پوست می شود.کلاژن همچنین در تعویض و ترمیم سلول های مرده پوست نیز نقش دارد.

پس تا اینجا به اهمیت کلاژن سازی پوست پرداخته ایم .

 

 

خوراکی هایی که برای ساخت کلازن ضروری هستند:
– سفیده تخم مرغ
– جوانه گندم
-لبنیات
-کلم
– مارچوبه
– قارچ
– مس
– ویتامین سی

 

 

عواملی که در کاهش و یا از بین رفتن کلاژن پوست نقش دارند:

 

– با افزایش سن، کلاژن سازی بدن کمتر و با  بی کیفیت تر می شود. که باعث کم شدن استحکام و انعطاف پذیری پوست میشود.

– ژنتیک

-سبک زندگی نادرست مثل سیگار کشیدن که باعث تاخیر در ترمیم زخم های پوستی میشود و یکی از عوامل ایجاد کننده ی چین و چروک است.

– رژیم غذایی غلط: استفاده ی زیاد از شکر و کربوهیدرات های تصفیه شده مانند ارد سفید باعث کاهش کلاژن بدن می شود و باعث تداخل در توانایی کلاژن در ترمیم خود می شود.

– عوامل محیطی مثل قرار گرفتن در معرض اشعه های یو وی و هوای الوده که سرعت پیری پوست را افزایش می دهند.

همه ی این عوامل همچنین با تشکیل رادیکال های ازاد سرعت تجزیه ی کلاژن را افزایش می دهند.
داشتن پوستی شاداب سالم و جوان خواست همه ی ماست و بعضی از ما از به کارگیری بسیاری از روش ها برای جلوگیری از پیری پوست و چین و چروک دریغ نمی کنیم.
مزرعه روغن همراه شماست تا به برخی روش هایی که به بهبود کیفیت کلاژن سازی پوست کمک میکند بپردازیم.

امروزه میتوانیم با مصرف مکمل های غذایی ، قرص یا پودر مکمل با مشورت متخصص تغذیه به کلازن سازی بدن کمک کنیم اما بررسی ها و تحقیقات حاکی از ان است که استفاده از میوه ها و سبزیجات از ایمن ترین و سالم ترین روش برای تقویت و سلامت پوست هستند.

 

 

منابع غذایی حاوی کلاژن چیست؟

 

 

سوپ استخوان
ژلاتین
مرغ
ماهی
سفیده تخم مرغ
مرکبات و توت ها
سیر
سبزیجات برگ دار و گوجه فرنگی
انواع لوبیا
بادام هندی
فلفل دلمه ای

 

 

پیشنهاد مزرعه روغن :

 

عامل مهمی که به کلاژن سازی پوست کمک بسزایی میکند، نوشیدن مقدار کافی آب است و تجربه شده است زنانی که به مدت ۱۲ ماه نوشیدنی های حاوی کلاژن مصرف کردند در مقابل گروهی که از این نوشیدنی ها استفاده نکردند، پوستی مرطوب تر داشتند و عمق چروک های پوستی انها کاهش پیدا کرد.

کلاژن با جلوگیری از خشکی پوست و کاهش چروک ها روند پیر شدن پوست را کند می کند.

 

روغن آرگان :

روغن آرگان سرشار از اسیدهای چربی چون اسید لینولئیک و اسید هیالورونیک است که حاوی ویتامین E می باشد. خاصیت کلاژن سازی , ضد پیری پوست، مرطوب کنندگی و آنتی اکسیدان بودن روغن آرگان به سبب وجود این اسیدهاست.

این روغن می تواند آسیب های پوستی ناشی از افزایش سن را که موجب از دست رفتن آب پوست و نیز انعطاف پذیری پوست می شود، ترمیم کند.

استفاده مداوم ازروغن ارگان و پن ارگان میتواند به کلاژن سازی و جوانسازی پوست کمک کند.
میتوانید برای ماساژ پوست از روغن ارگان و به عنوان شوینده از پن ارگان استفاده کنید . 

 

روغن آرگان

روغن آرگان و کلاژن سازی