مقالات, مو

راههای درمان موخوره

درمان موخوره

آشنایی با راهکارهای درمان موخوره

بسیاری از افراد با مشکل موخوره مواجه می ‌شوند. آنها برای درمان موخوره از روش های متفاوتی استفاده می کنند تا زیبایی و سلامت موهای خود را بازگردانند. شما برای اینکه اقدام به درمان مشکل موخوره موهای خود نمایید باید به خوبی در مورد دلایل موخوره مو اطلاعات بیشتری کسب کنید. در صورتی که دلایل موخوره مو را بشناسید می توانید طبق آن دلایل جهت درمان مشکل اقدامات لازم را انجام دهید.
بسیاری از افرادی که دچار این مشکل می ‌شوند بدون توجه کردن به دلایل موخوره بعد از درمان تمامی این اقدامات را انجام می دهند. بر همین اساس باید پیش از اینکه اقدام به درمان مشکل موخوره خود نمایید، در مورد دلایل به وجود آمدن موخوره روی مو اطلاعات بیشتری کسب کنید. برخی از مهمترین دلایل موخوره مو را در ادامه معرفی می کنیم تا شما بتوانید با آگاهی بیشتری جهت درمان موخوره اقدامات لازم را انجام دهید.

 

برای خرید محصولات طبیعی مناسب درمان موخوره اینجا کلیک کنید.

 

 

دلایل موخوره مو و درمان موخوره

 

برای دریافت مشاوره رایگان پوست و مو اینجا کلیک کنید.

دریافت مشاوره پوست و مو

 

از جمله دلایل موخوره که شما باید جهت درمان موخوره بشناسید و از انجام دادن آنها خودداری کنید عبارت است از :

۱. بستن همیشگی موهای خود

یکی از مهمترین دلایل موخوره این است که همیشه شما موهایتان را جمع می کنید. اگر شما در طول روز همیشه موهای خود را دم اسبی و یا گوجه ای می‌ بندید باید در آرایش موهای خود تجدید نظر کنید. در واقع باید به خوبی بدانید که اگر همیشه موهایتان را به یک شکل درست می کنید امکان دارد که موهایتان آسیب پذیر شود. کشیدگی و تحریک مو به مرور زمان موجب موخوره و شکستگی مو می گردد. اگر موهایتان را زمانی که خیس است و یا در حمام بخار می کند به قسمت بالا جمع کنید امکان دارد که موهایتان دچار مشکل موخوره شود. بنابراین بهتر است که شما برای عدم کشیدگی و گره خوردگی موهای خود از کش های مناسب استفاده کنید. محل جمع کردن موهای خود را تغییر دهید تا موهایتان روی یک نقطه فشار نداشته باشند.

 

۲. درست شامپو نزدن موها

یکی دیگر از دلایل موخوره که شما را به فکر درمان موخوره می ‌اندازد این است که شما موهایتان را به درستی شامپو نمی زنید. موهای خود را از قسمت بالا به پایین باید شامپو بزنید. بسیاری از افراد شامپو کردن موهای خود را از ریشه مو آغاز می نمایند. بنابراین برای ساقه موهای خود از شامپوی بیشتری امکان دارد که استفاده کنند. به جای این اقدام بهتر است که شامپو را شما به کف سر خود بمالید. سپس کف سر را ماساژ دهید تا شامپو به قسمت انتها و ساقه مو برسد. بدون آنکه نیازی باشد از شامپوی بیشتری استفاده نمایید. به طور معمول موهای قسمت ریشه کثیف تر از ساقه می شوند. در واقع هر چه که شما به انتهای مو نزدیکتر می گردید موهایتان خشک تر خواهند شد. در بسیاری از موارد باید بدانید که علت موخوره، خشکی انتهای مو به شمار می‌ رود.
شست و شوی موها به روشی که بیان کردیم شیوه مناسبی جهت درمان موخوره می باشد. یکی از بهترین روش‌ ها جهت مرطوب نگه داشتن مو و همچنین آبرسانی مو استفاده کردن از سرم مو می‌ باشد. سرم هایی که دارای روغن های گیاهی هستند انتخاب مناسبی می باشند که شما ساقه موهای خود را آبرسانی نمایید.

۳. استفاده نکردن از شامپوی مناسب مهمترین علت موخوره

از دیگر دلایل موخوره مو این است که شما از شامپوی مناسب استفاده نمی ‌کنید. شما نیازی نیست که به دنبال شامپویی باشید که تنها برای درمان کردن موخوره مو استفاده می شود. تنها نیاز است محصولاتی را استفاده کنید که مواد شیمیایی خشن ندارند. ترکیباتی مانند مواد خوشبو کننده، آمونیاک ها و غیره درون شامپوها نباید به کار گرفته شوند. هر یک از این ترکیبات چربی طبیعی موهایتان را به مرور زبان از بین می ‌برند. کف سر شما را این ترکیبات آزار می ‌دهند و احتمال دارد که موهایتان را دچار شکستگی و موخوره نمایند. علاوه بر این باید بدانید که شامپو های نامناسب آسیب دیدگی موی رنگ شده را افزایش می دهند.

 

۴. شستشوی بیش از اندازه مو

یکی دیگر از دلایل موخوره مو این است که شما بیش از اندازه موهای خود را می شویید. شامپو به طور کلی چربی طبیعی مو را به مرور زبان از بین می‌ برد. اگر شما بیش از اندازه موهایتان را می شویید باید بدانید که موهایتان خیلی سریع خشک می گردد. مهمترین علت موخوره خشکی مو به شمار می ‌رود. هر چه که شما موهایتان خشک تر گردد باید بدانید که گره خوردگی موها افزایش پیدا می ‌کند. زمانی که تلاش می نمایید گره موهای خود را باز کنید احتمال دارد که گره بیشتری را روی موهای خود به وجود بیاورید. دفعات استفاده کردن از شامپو به نوع و جنس موهایتان بستگی دارد. اگر موهایتان چرب است باید هر روز موهای خود را شست و شو دهید. اگر موهایتان خشک است یک بار در هفته باید از شامپوهای مخصوص موهای خشک استفاده نمایید.

 

درمان موخوره

۵. علت موخوره و باز کردن گره موها با خشونت

از دیگر دلایل موخوره مو این است که شما گره موهای خود را با خشونت باز می نمایید. در واقع شما برای درمان موخوره باید با موهای خود با ملایمت برخورد کنید. زمان استفاده کردن از ماسک و شامپوی مو با موهای خودتان خشن نباشید. در این صورت امکان دارد که موهایتان موخوره بزنند. اگر برای باز کردن هر یک از گره های موهای خود با خشونت برخورد نمایید آنها در هوا مواج می گردند و فر می‌ خورند. بنابراین کار شما برای باز کردن موها دشوارتر خواهد شد. موهای خود را یکبار باید با شانه دندانه درشت، شانه نمایید. بعد از آن اجازه دهید که آب از بین موهایتان رد شود. سپس موها را آبکشی نمایید و خشک کنید.

 

۶. ماندن موی خیس در حوله

این مسئله که شما موهای خود را به صورت مستقیم با حوله خشک کنید ایرادی ندارد. اما اگر بخواهید موهای خود را درون حوله بگذارید بماند تا خشک شود خطرناک است. علت موخوره، ماندن موی خیس درون حوله است. این اقدام باید بدانید که برای موهایتان بسیار خطرناک است. بنابراین پس از اینکه خیسی موهای خود را با استفاده از حوله گرفتید باید حوله را از روی سر خود باز کنید و اجازه دهید که هوای طبیعی وارد موهای شما شود. در صورتی که مو به صورت طبیعی خشک شود دچار موخوره نمی گردد. در واقع اگر موهای خود را درون حوله بپیچید تا خشک شود مو هایتان دچار گره خوردگی می گردد. به همین دلیل بعد از اینکه خیسی موهای خود را از بین بردید باید آنها را از درون حوله آزاد کنید.

۷. علت موخوره و شانه کردن موی خیس

یکی دیگر از دلایل موخوره مو شانه کردن موی خیس می باشد. اگر شما به فکر درمان موخوره موهای خود هستید باید زمان شانه کردن موهای خود، به خوبی موها را خشک کنید. گره افتادن روی موها در حمام به عنوان یکی از علت‌ های مهم موخوره است. موهای خیس بسیار شکننده تر از موهایی هستند که خشک می‌ شوند. بنابراین شانه کردن موهای خیس موجب آسیب رساندن به مو می گردد. موی خیس از آنجایی که قابلیت ارتجاعی دارد دچار کشیدگی و تابیدگی خواهد شد. این امر موهای شما را از بین می ‌برد. زمان دوش گرفتن پیش از اینکه موهای خود را آبکشی کنید از شانه هایی که دندانه درشت هستند می توانید استفاده نمایید. این کار شما موجب می گردد که گره های مو را از بین ببرید تا موخوره نزنند. از برس های نایلونی و سیمی که انعطاف پذیر می باشند می توانید استفاده نمایید. این برس ها روی موی شما به آرامی و راحتی حرکت می کنند.

 

۸. شانه کردن مو از محل رویش

از دیگر دلایل موخوره مو این است که موی خود را از محل رویش شانه می نمایید. زمانی که شما موهای خود را برس می‌ زنید از قسمت رویش مو یعنی از قسمت بالا به پایین برس را می کشید. اما باید بدانید که این کار گره موی شما را افزایش می دهد و موجب می گردد که هر یک از گره ها در قسمت پایین جمع گردند. در آخر گره به وجود می ‌آید و این گره بدتر می‌ شود. توصیه می نماییم که برای شانه کردن موها از قسمت ریشه برس را بکشید. اگر از قسمت انتهایی مو برس را بکشید موهایتان دچار موخوره نمی شود. بعد از آن کم‌ کم به سمت بالا حرکت کنید تا به قسمت وسط و میانه موهای خود برسید. اگر موهایتان بسیار بلند است این روش مناسب می باشد. جهت باز کردن گره مو و همچنین راحت‌ تر شانه کردن موها شما می توانید از اسپری های نرم کننده استفاده نمایید.

۹. علت موخوره مو و استفاده نکردن از متمرکز کننده سشوار

از دیگر دلایل موخوره مو این است که از متمرکز کننده باد سشوار استفاده نمی نمایید. در واقع باید به خوبی بدانید که اگر می‌ خواهید درمان ‌موخوره خود را به صورت اصولی انجام دهید باید متمرکز کننده باد سشوار را استفاده کنید. گرمایش سشوار موجب آسیب جدی موهای شما می گردد. افرادی که سشوار را بسیار به موهای خود نزدیک می کنند مو را از بین می ‌برند. جهت پرهیز کردن از این آسیب می توانید متمرکز کننده باد سشوار را روی آن نصب کنید و از آن استفاده نمایید. این دهانه شبیه نوک اردک می باشد. جهت وزش باد آن را می توانید مورد استفاده قرار دهید.

 

۱۰. استفاده از وسیله های داغ کننده مو

یکی دیگر از مواردی که علت موخوره می باشد این است که شما از ابزار و وسایل داغ استفاده می کنید. بسیاری از متخصصان بر این باور هستند که علت موخوره استفاده از دستگاه های حرارتی مانند اتو و سشوار است. حرارت موجب شکنندگی و خشکی تار مو می گردد. به همین دلیل پروتئین مو را از بین می ‌برد. اگر موهای شما به این ابزار آلات حساسیت نشان نمی ‌دهند به این معنی نیست که مواد پروتئینی موی شما از بین نمی رود. بنابراین پیش از اینکه از این وسایل استفاده کنید بهتر است که یک لایه محافظ روی موهای خود به وجود بیاورید. استفاده از محصولات طبیعی مانند روغن های طبیعی تاثیر زیادی برای سلامت موهای شما دارد.

۱۱. علت موخوره و کوتاه نکردن مو

یکی دیگر از دلایل موخوره مو که شما برای درمان موخوره باید به آن توجه داشته باشید این است که به صورت اصولی موهای خود را کوتاه کنید. بسیاری از افرادی که که می‌ خواهند موخوره خود را درمان کنند موهای خود را زود به زود کوتاه می نمایند. زمانی که شما موهایتان موخوره می‌ زند باید بدانید هیچ محصول شیمیایی برای ترمیم آن مناسب نیست. تنها راه شما این است که موهایتان را کوتاه تر کنید. مرتب کردن و کوتاه کردن موها امر مهمی است. این اقدام شما موخوره ها را از بین خواهد برد و اجازه نمی ‌دهد که آسیب زیادی به قسمت بالای موهای شما وارد شود. توصیه می‌کنیم که هر شش هفته یکبار موهای خودتان را کوتاه کنید. البته این زمان بستگی به نوع مراقبت شما از موهایتان دارد.

 

 

۱۲. رنگ کردن مو بدون کوتاه کردن مو

رنگ کردن مو بدون کوتاه کردن موی یکی دیگر از دلایل موخوره مو شناخته می شود. رنگ مو جنس موی شما را تغییر می دهد. به همین دلیل باید شما زمانی که موهای خود را رنگ می کنید به فکر کوتاه کردن آن باشید. اگر موهای خود را از رنگ تیره به روشن تغییر می‌ دهید این امر اهمیت زیادی دارد. این کار شما کمک می ‌کند که سلامتی موهای تان تضمین شود. موهای رنگ شده شکننده و خشک می‌ شوند. به همین دلیل بهتر است که فرآیندهای کمتری مانند فر دائم، کراتینه کردن و غیره را روی موها انجام دهید. اگر شما موهای خود را به صورت مرتب رنگ می کنید باید به سلامت موها اهمیت بیشتری دهید.

روش های طبیعی درمان :

به طور کلی شما باید به خوبی بداند که برای درمان موخوره بهتر است از روش‌های طبیعی استفاده کنید. بسیاری از افراد مایل هستند که از محصولات شیمیایی برای درمان سریعتر موخوره استفاده کنند. شما باید به خوبی بدانید که هیچ محصول شیمیایی جهت درمان سریع موخوره مناسب نمی باشد. برخی از بهترین روش های طبیعی که مربوط به درمان سریع موخوره است را اگر بشناسید می توانید سریع موهای خود را درمان کنید و سلامت موها را بازگردانید. برخی از مهم ترین و اصلی ترین روش هایی که جهت درمان کردن موخوره مو مورد استفاده قرار می ‌گیرد عبارت است از :

 

۱. استفاده از روغن نارگیل

روغن تراپی پیش از استحمام با استفاده از روغن نارگیل یکی از بهترین روش‌ های درمان سریع موخوره به شمار می ‌رود. شما برای درمان سریع موخوره خود می توانید از روغن نارگیل به صورت روزانه استفاده کنید. اگر شما به صورت روزانه به حمام می روید می توانید روغن نارگیل را روی موهای خود بزنید و اجازه دهید که به مدت ۲۰ الی ۳۰ دقیقه روی موهایتان بماند. پس از آن با آب ولرم موهای خود را شستشو دهید. دقت داشته باشید که روغن نارگیل را باید در قسمت انتهای موهای خود بزنید تا موخوره درمان شود. این روش را به مدت یک ماه انجام دهید و تاثیر آن را مشاهده کنید.

روغن نارگیل

۲. درمان سریع موخوره مو و روغن آووکادو

روغن تراپی پیش از استحمام با استفاده از روغن آووکادو یکی دیگر از روش های درمان موخوره به شمار می‌ رود. شما می‌ توانید روغن آووکادو را به صورت روزانه در قسمت انتهای موهای خود بمالید و ماساژ دهید. پس از آن اجازه دهید که روغن به مدت ۳۰ دقیقه روی موهای شما بماند. می توانید در حمام با آب ولرم موها را شستشو دهید تا چربی روغن آووکادو از روی موهای شما برود. توجه داشته باشید که جهت استفاده از این روغن برای درمان سریع موخوره باید به صورت روزانه به مدت ۳۰ روز از آن استفاده کنید.

 

۳. استفاده از روغن بادام تلخ

یکی دیگر از روش های درمان سریع موخوره این است که شما از روغن بادام تلخ استفاده نمایید. روغن بادام تلخ مزیت ‌های زیادی برای مو دارد. یکی از مهم‌ ترین مزیت‌ های این روغن درمان کردن موخوره می باشد. شما می توانید پیش از حمام رفتن از این روغن استفاده کنید تا موخوره خود را درمان نمایید. بهتر است که مقداری از روغن بادام تلخ را در قسمت انتهای مو بزنید. سپس با آب ولرم موها را شستشو دهید. توجه داشته باشید که برای استفاده از روغن بادام تلخ جهت درمان مشکل موخوره باید روزانه از این روش به مدت یک ماه استفاده کنید.

۴. استفاده از روغن کرچک

یکی دیگر از روش های درمان موخوره استفاده از روغن کرچک می باشد. روغن تراپی با استفاده از روغن کرچک پیش از استحمام کمک می کند که شما سریع تر مقاومت موهای خود را به دست بیاورید. روغن کرچک موخوره شما را به مدت ۳۰ روز درمان می کند. شما می توانید قبل از حمام رفتن این روغن را روی موهای خود بزنید و سپس با آب ولرم موهایتان را شستشو دهید.

 

۵. استفاده از روغن آرگان

روغن تراپی پس از استحمام با استفاده از روغن آرگان یکی دیگر از روش های درمان سریع موخوره به شمار می ‌رود. روغن آرگان به عنوان یکی از روغن های بی نظیر برای سلامت مو شناخته می ‌شود. محصولاتی که برای درمان مشکلات مو تولید می‌ شوند با استفاده از روغن آرگان خواص بیشتری به دست می آورند. بر همین اساس شما می توانید روغن آرگان اصل را برای درمان کردن موخوره خود مورد استفاده قرار دهید. روغن آرگان را باید به صورت اصولی در قسمت ساقه موی خود بمالید تا پس از مدتی نتیجه آن را دریافت کنید. توجه داشته باشید که جهت استفاده از روغن آرگان باید اصل بودن روغن را به خوبی بررسی نمایید.

۶. استفاده از روغن ماکادمیا

روغن ماکادمیا یکی دیگر از روغن های طبیعی درمان سریع موخوره می باشد. شما می توانید پس از استحمام روغن تراپی با استفاده از روغن ماکادمیا را انجام دهید. روغن ماکادمیا را بهتر است که روزانه برای درمان سریع موخوره استفاده کنید. توجه داشته باشید که باید به مدت یک ماه از این روغن جهت زیبایی و درمان مشکلات مو استفاده نمایید. هر مشکلی که مربوط به موهای شما می باشد با استفاده از این روغن درمان می گردد. رطوبت رسانی و آبرسانی با استفاده از روغن ماکادمیا روی موهای شما انجام خواهد شد.
تاثیر روغن ها و روش های طبیعی برای درمان موخوره
تاثیر هر یک از روغن های طبیعی برای درمان موخوره بی‌ نظیر است. بسیاری از افرادی که مایل هستند در کمترین بازه زمانی مشکل موخوره موهای خود را درمان کنند می ‌توانند از روغن‌ های طبیعی نامبرده استفاده نمایند. جهت استفاده از انواع روغن های طبیعی باید به خوبی اصل بودن روغن ها را مورد بررسی قرار دهید.
توجه داشته باشید که اگر روغن های تقلبی و بی کیفیت را تهیه کنید تاثیری از آنها دریافت نخواهید کرد. بر همین اساس در مورد اصل بودن روغن های طبیعی و همچنین نحوه استفاده از آنها جهت درمان موخوره اطلاعات بیشتری کسب نمایید. کارشناسان فروش فروشگاه مزرعه روغن تاثیر هر یک از روغن های طبیعی نامبرده را جهت درمان مشکل موخوره برای شما توضیح می دهند.

 

خرید روغن ماکادمیا

خرید روغن های طبیعی برای درمان روغن طبیعی از فروشگاه مزرعه روغن

 

اگر شما قصد خرید هر یک از روغن های طبیعی را برای درمان موخوره دارید می‌ توانید به صورت اینترنتی درخواست تان را در فروشگاه مزرعه روغن ثبت کنید. کارشناسان فروشگاه مزرعه روغن فروش هر یک از روغن های طبیعی درمان سریع موخوره را بر عهده دارند. بر همین اساس شما می توانید هر یک از روغن های طبیعی را جهت درمان مشکل موخوره خود از این فروشگاه تهیه کنید. اگر در مورد نحوه استفاده و همچنین کارایی روغن اطلاعاتی ندارید کارشناسان فروشگاه شما را به خوبی راهنمایی می کنند.
در این صورت با آگاهی و اطمینان بیشتری می توانید یکی از انواع روغن های طبیعی را جهت درمان سریع موخوره موهای خود خریداری کنید. قیمت هر یک از روغن ‌های طبیعی نامبرده در این فروشگاه مناسب و به صرفه می باشد. بر همین اساس شما می توانید هر یک از انواع روغن های طبیعی را با بهترین قیمت از فروشگاه مزرعه روغن تهیه نمایید. دقت داشته باشید که برای خرید انواع روغن های طبیعی درمان مشکل موخوره مو، باید کارایی آنها را بررسی کنید. تاثیر روغن ها و نحوه استفاده از آنها را باید به طور کامل بشناسید.