پوست, مقالات

روش درمان اگزما دست

اگزما دست

اگزما دست چرا به وجود می آید و روش درمان آن

یکی از بیماری های پوستی که برای بسیاری از افراد به وجود می آید اگزما دست می باشد. تمامی نشانه های بیماری اگزما را روی دست مشاهده می کنید که باید با روش های طبیعی برای درمان این بیماری اقدام نمایید. از جمله دلایلی که موجب می شود این بیماری شدت پیدا کند، مواد تحریک کننده می باشد. عوامل ژنتیکی یکی از دیگر عواملی است که این بیماری را شدت می بخشد. این بیماری را بیشتر در افرادی مشاهده می کنند که با مواد تحریک کننده و شیمیایی سروکار دارند. یکی از مهمترین ویژگی های این بیماری پوستی در این است که واگیردار نمی باشد.
افرادی که به بیماری اگزما دست مبتلا می شوند اعتماد به نفسشان را از دست می دهند. آنها دیگر نمی توانند مانند قبل کار کنند. چرا که در برخی از موارد شدت درد اگزمای دست زیاد است. اگزمایی که روی دست به وجود می آید، خارش و آلرژی زیادی را به همراه دارد. التهاب و قرمزی را بعد از به وجود آمدن اگزما، روی دست خود مشاهده می کنید. پزشکان دلیل مشخص شده ای را برای به وجود آمدن این عارضه بیان نکرده اند. اما به طور معمول این بیماری در افرادی که آلرژی دارند بیشتر نشان داده می شود. در برخی از موارد اگزما ریشه ژنتیکی دارد. بنابراین در بین بسیاری از افراد خانواده شاید مشاهده شود.

 

علائم ظاهری اگزما دست چیست ؟

 

قرمزی و خارش پوست در تمامی اگزماهای پوستی مشاهده می شود. اما باید بدانید که علائم ظاهری اگزمای دست با دیگر اگزماها تا حدودی متفاوت می باشد. برخی از علائم کلی که روی پوست دست به وجود می آید خارش، تاول، خشکی و پوسته پوسته شدن پوست، درد، قرمزی پوست و ترک خوردن پوست می باشد. یکی از انواع اگزماهای پوستی که روی دست می زند اگزمای دیس هیدروتیک می باشد. این اگزما را به نام پمفولیکس می شناسند. در این بیماری، دست بیمار دچار تاول های بسیار کوچک می شود. خارشی که در قسمت کف دست به وجود می آید یکی از نشانه های مهم این بیماری می باشد. در زنان این بیماری بیشتر رخ می دهد. این بیماری به طور کلی باید بدانید درمان خاصی ندارد. اما روش های زیادی هستند که به بیمار کمک می کنند شرایط کلی را کنترل کند.

 

روش تشخیص اگزما دست

به طور کلی شما باید به خوبی بدانید که شناخت هر بیماری برای درمان ضروری می باشد. برای تشخیص بیماری اگزما دست باید بیمار مورد معاینه فیزیکی قرار بگیرد. در ابتدا پزشک شغل فرد بیمار را به خوبی بررسی می کند. فعالیت های مربوط به شست و شوی دست بیمار باید توسط پزشک به خوبی بررسی شود. اگر بیمار زمینه بیماری های دیگری مانند بیماری تیروئید و دیابت را داشته باشد، باید به خوبی این مسئله در نظر گرفته شود. علائمی که مربوط به این بیماری است و روی دست به وجود می آید با توجه به نوع اگزما با یکدیگر فرق می کند. علائم حاد در این بیماری شامل پوسته پوسته شدن و خارش شدید دست می باشد. با مزمن شدن اگزمایی که روی دست به وجود می آید پوست دست شکاف زیادی بر می دارد و تا حدودی ضخیم می گردد. ترک خوردن دست و درد به علائم در این صورت اضافه خواهد شد.

 

درمان کردن اگزمای دست با استفاده از روش های مناسب به خوبی انجام می شود. البته که باید بدانید پروسه درمان کردن اگزمای دست تا حدودی دشوار می باشد. در برخی از موارد پزشک برای اینکه این بیماری را تشخیص دهید از آزمایش خون استفاده می کند. اگر شما دچار هر یک از علامت های بیماری اگزمای دست شده اید باید به پزشک مراجعه نمایید. پزشک معاینه های لازم را روی دست تان انجام می دهد و سپس بهترین روش را برای درمان به شما پیشنهاد می دهد. استفاده از روغن بنفشه و شی باتر به عنوان بهترین روش های درمان طبیعی اگزما شناخته می شود.

 

اگزما دست

انواع مختلف اگزما دست

 

هر یک از بیماری هایی که برای افراد به وجود می آیند در دسته بندی های متنوعی می باشند. بنابراین باید بدانید که اگزما دست چندین نوع دارد و بسته به نوع بیماری باید برای درمان آن اقدام کنید. یکی از متداول ترین اگزماهای پوستی روی دست نمونه تماسی و تحریک کننده می باشد. اگزمای آلرژیک و آتوپیک یکی از دیگر نمونه اگزماهایی می باشد که برای افراد به وجود می آید. اگزمای پومفولیکس و سکه ای هم به عنوان یکی از دیگر بیماری های اگزماهای روی دست معرفی می شود. هر یک از انواع اگزمای پوستی که همراه با علائم متنوع می باشند عبارتند از :

 

۱. اگزمای تحریک کننده

یکی از رایج ترین اگزماهای پوستی به وجود آمده روی دست این اگزما می باشد. زمانی که پوست دست در معرض مواد خطرناک قرار بگیرد لایه شاخی را از بین می برد و آسیب جدی روی پوست به وجود می آید. علائم این بیماری در هر فردی متفاوت می باشد. سوزش دست، خارش دست، حساسیت و …. از جمله مهمترین نشانه های این بیماری به شمار می رود. نشانه های بیماری در قسمت کف دست از آنجایی که لایه ضخیم تری دارد کمتر دیده می شود.

 

 

۲. اگزمای آتوپیک

هر یک از بیمارانی که به این نمونه اگزمای دست مبتلا می شوند، دلیل اصلی اش شغل شان می باشد. علائم این بیماری در قسمت پست دست به خوبی نشان داده می شود. همچنین در قسمت انگشت ها می توانید علائم مربوط به این بیماری را مشاهده کنید. تا مچ دست ممکن است که این بیماری گسترش پیدا کند.

۳. اگزمای تماسی آلرژیک

این بیماری اگزما دست یکی از حساسیت های تاخیری می باشد. در این بیماری سلول های دست در واکنش به یک آنتی ژن، التهاب خاصی را از خود نشان می دهند. موادی که دارای پتانسیل بالا می باشد حساسیت بالایی دارند. حساسیت آنها به لاتکس، سنکل و مواد معطر زیاد است. آنتی بیوتیک هایی که موضعی هستند همراه با دیگر مواد نگهدارنده مورد استفاده قرار می گیرند. این محصولات دارای ترکیبات لیپوفیلیک می باشند که وزن مولکولی آنها تا حدودی کم است. این مواد به پوست نفوذ پیدا می کنند و موجب اگزمای دست می شوند. شدت التهابی که روی پوست دست به وجود می آید به غلظت آنتی ژن و همچنین میزان حساسیت بستگی خواهد داشت. اگزمای تماسی آلرژیک امکان دارد در قسمت نوک انگشتان، ناخن و بندهای دست باشد.

 

۴. اگزمای نومولار

یکی دیگر از انواع اگزماهای پوستی که روی دست به وجود می آید اگزمای نومولار می باشد. به دلیل ناشناخته این اگزما که به نام اگزمای سکه ای شناخته می شود روی پوست دست به وجود می آید. در قسمت پشت دست ها این بیماری را به صورت دایره قرمز مشاهده می کنید. پوسته پوسته شدن یکی از دیگر نشانه های مهم این بیماری به شمار می رود. التهاب به وجود آمده روی دست با وجود این بیماری به طور معمول حاد و مزمن می باشد. در صورتی که به طور مناسب این بیماری را درمان نکنید، امکان دارد که علائم آن شدت پیدا کند.

 

۵. پومفولیکس

دیس هیدروتیک یکی از دیگر بیماری های اگزما دست می باشد. علائم این بیماری در قسمت کف دست می باشد. همچنین کناره انگشتان نیز می توانید این علائم را مشاهده کنید. دیستروفی ناخن به دلیل وجود این بیماری است. علائم به وجود آمده روی دست که مربوط به این بیماری است به صورت تاول نشان داده می شود. شدت خارش این بیماری بسیار زیاد است و همین امر به عنوان یکی از مهمترین نشانه های این بیماری به شمار می رود.

۶. درماتیت هیپرکراتوتیک

نوع دیگری از بیماری مزمن اگزمای دست این بیماری می باشد. با مبتلا شدن به این بیماری پوست دست تان پوسته پوسته می شود و پوسته های متراکم و چسبنده ای در قسمت کف دست به وجود می آید. بیمارانی که دچار این بیماری می شوند به آلرژی زیادی به مواد معطر پیدا می کنند. خارش و پوسته پوسته شدن دست از جمله نشانه های مهم این بیماری به شمار می رود. دوره مشخص شده ای باید برای درمان این بیماری طی شود تا بیمار بهبودی لازم را به دست آورد.

 

روش های درمانی طبیعی اگزما دست

 

روش های درمانی زیادی برای درمان اگزما دست وجود دارد. هر یک از این روش ها را باید بر اساس نوع و شدت بیماری مورد استفاده قرار دهید. در واقع شما باید به خوبی بدانید که روش های طبیعی زیادی برای درمان بیماری اگزمای دست وجود دارد. ولی شما هر یک از روش ها را بهتر است که با آگاهی انجام دهید. پزشکانی که در زمینه شناخت بیماری های پوستی فعالیت می کنند برخی از روش های طبیعی را برای درمان بیماری اگزمای پوستی معرفی می کنند. از جمله روش های طبیعی درمان اگزمای پوستی عبارت است از :

 

روغن بنفشه

۱. استفاده از روغن بنفشه

یکی از بهترین روغن های گیاهی که برای درمان اگزمای دست به کار گرفته می شود. اگزماهای پوستی با استفاده از روغن بنفشه به مرور زمان درمان می شوند. شما می توانید به صورت روزانه این روغن را روی تاول های دست خود بزنید. به صورت روزانه دو الی سه بار باید از این روغن برای درمان خارش و تاول روی دست استفاده کنید. در تمامی بخش های روی دست که دچار خارش و تاول شده است باید روغن بنفشه را بزنید و ماساژ دهید. دقت داشته باشید که زمان خرید روغن بنفشه برای درمان بیماری اگزمای پوستی باید نمونه اصلی روغن را خریداری کنید. در صورتی که روغن بنفشه اصل را بزنید می توانید نتیجه درمان را سریعتر دریافت کنید.

 

۲. کره شی باتر

کره شی باتر یکی از محصولات گیاهی می باشد که خاصیت ضد التهابی دارد. بر همین اساس برای درمان اگزما دست این کره را مورد استفاده قرار می دهند. بسیاری از افراد برای درمان بیماری های پوستی و مو از این کره استفاده می کنند. اگر شما بعد از شست و شوی دست شی باتر را روی پوست دست بزنید، می توانید پوست خود را هیدراته نمایید. این کره به عنوان یکی از بهترین محصولات طبیعی برای درمان اگزمای پوستی شناخته می شود. مواد درون این محصول به راحتی جذب پوست می شود. به همین دلیل اگر شما به مدت یک هفته از این کره استفاده کنید می توانید تاثیر آن را مشاهده کنید.

 

شی باتر

شی باتر و رفع خشکی پوست بدن

خرید روغن بنفشه و شی باتر برای درمان اگزما دست

 

امروزه بسیاری از فروشندگان، مواد طبیعی و روغن های طبیعی را برای درمان اگزما دست به مشتریان معرفی می کنند. هر یک از مواد طبیعی که برای درمان اگزمای پوست معرفی می شوند مناسب نیستند. بنابراین شما باید به خوبی مناسب بودن هر یک از مواد طبیعی را مورد بررسی قرار دهید و سپس از آنها استفاده نمایید. هر یک از مواد طبیعی را از این نظر که مزیت زیادی دارند و نتیجه می دهند باید بررسی نمایید. روغن شی باتر و روغن بنفشه از جمله بهترین روغن های طبیعی به شمار می روند که می توانید برای درمان بیماری اگزمای دست آن را مورد استفاده قرار دهید.
برای خرید کره شی باتر و روغن بنفشه نیاز است که به خوبی اصل بودن آنها را مورد بررسی قرار دهید. روغن اصل بنفشه و شی باتر را اگر به صورت روزانه برای درمان اگزمای دست مورد استفاده قرار دهید مزیت زیادی از آن دریافت می کنید. در واقع شما باید به خوبی بدانید که روزانه نیاز است از این روغن های طبیعی برای درمان بیماری اگزما استفاده نمایید. پیش از اینکه روغن ها را روی پوست دست خود بمالید نیاز است دستان خود را به خوبی شست و شو دهید. در این صورت سریعتر نتیجه درمان اگزمای پوستی را دریافت می کنید.

 

 

 

خرید روغن بنفشه و شی باتر از مزرعه روغن با بهترین قیمت

 

مزرعه روغن ارائه دهنده انواع روغن طبیعی برای درمان بیماری های متنوع می باشد. شما می توانید به صورت اینترنتی هر یک از روغن های طبیعی را برای درمان بیماری اگزما دست خریداری کنید در صورتی که نمی دانید هر یک از روغن های طبیعی را باید چگونه برای درمان اگزمای دست استفاده کنید، بهتر است که با کارشناسان فروش مزرعه روغن مشورت کنید. آنها به خوبی نکات لازم را برای شما توضیح می دهند تا بتوانید به صورت اصولی از روغن ها برای درمان اگزما استفاده نمایید.