پوست, مقالات

چند راهکار ساده برای تقویت و پر پشت شدن ابرو

پرپشت شدن ابر

بهترین روش برای تقویت ابرو و پرپشت کردن آن

تقویت ابرو و پرپشت کردن آن ها از آنجایی حائز اهمیت است که می تواند نقش بسزایی در زیبایی افراد داشته باشد. در واقع بخش زیادی از بانوان یکی از دغدغه های خود در حوزه زیبایی را داشتن ابروهای پرپشت و زیبا می دانند. به همین علت همواره به دنبال راهکارهای مختلفی برای تقویت ابرو و پرپشت کردن آن ها هستند. طبیعی است که داشتن ابروهای کم پشت و ضعیف می‌تواند بر ظاهر چشم های شما تاثیر فراوان بگذارد. اگر به این مشکل پایان ندهید و از راهکارهای اصولی برای تقویت ابرو و جلوگیری از ریزش آن ها کمک نگیرید، به میزان قابل توجهی زیبایی خود را از دست خواهید داد. موضوعی که ممکن است برای بخش زیادی از بانوان اتفاق بیفتد.

چرا باید به دنبال تقویت ابرو باشیم؟

شاید برای شما نیز این سوال پیش بیاید که چرا تقویت ابرو امری مهم محسوب می ‌شود. داشتن ابروهای زیبا و پرپشت می‌تواند برای کامل کردن چهره هر فرد ضروری باشد. به همین علت بخش زیادی از افرادی که به واسطه دلایل مختلف مانند ژنتیک، عوامل طبیعی و مصرف داروهای شیمیایی با ریزش ابرو مواجه می شوند، به دنبال راهکارهایی برای تقویت کردن آنها و ضخیم کردن ابروها هستند. گاهی اوقات ممکن است بدون هیچ دلیلی ابروهای شما دچار ریزش شوند یا اینکه رشد آنها توقف یابد. در این صورت باید روش‌های جدیدی را برای تقویت ابرو و رشد مجدد آن ها انتخاب کنید.

دلایل ریزش ابرو و کم پشتی آن ها کدامند؟

قبل از اینکه به دنبال بهترین روش ها برای تقویت ابرو باشیم، بهتر است ابتدا با دلایل ریزش ابروها آشنا شویم. عوامل مختلفی وجود دارند که موجب ریزش ابرو می شوند. اگر بخواهیم یکی از مهمترین دلایل ریزش ابرو را نام ببریم، بدون تردید به سراغ ژنتیک خواهیم رفت. این پایان کار نیست و استفاده از مواد آرایشی بی کیفیت نیز می‌تواند نقش بسزایی در ریزش ابرو داشته باشد. با بررسی های انجام گرفته عوامل زیر می توانند به عنوان مهمترین دلایل ریزش ابرو شناخته شوند.

استفاده از مواد آرایشی بی کیفیت

بخشی از بانوان با استفاده از مواد آرایشی بی کیفیت به جای تقویت ابرو، موجبات ریزش آن ها را فراهم می‌کنند. خرید لوازم آرایشی بی کیفیت و استفاده از آنها بر روی ابرو مژه و موها می تواند در دراز مدت و کوتاه مدت تاثیر منفی خود را بگذارد. با توجه به اینکه امروزه برندهای مختلف لوازم آرایشی خود را در بازار عرضه می کنند، هنگام خرید این محصولات باید دقت کافی داشته باشید. به هیچ عنوان سلامت ابروها و موهای خود را فدای زیبایی آنها نکنید.

کمبود ویتامین ها و مواد معدنی

عدم مصرف مواد خوراکی مناسب، کمبود مواد معدنی و ویتامین های گروه B از جمله دلایلی هستند که به کم پشت شدن و ریزش ابروها دامن خواهند زد. اگر نمی توانید ویتامین و مواد معدنی مورد نیاز بدن را تامین کنید باید منتظر بروز این مشکل باشید. مصرف انواع مکمل ها برای رفع کمبود ویتامین، اسیدهای چرب و اسیدهای آمینه به شما این امکان را می‌دهد که از ریزش ابروها بتوانید جلوگیری کنید.

اختلالات هورمونی

اختلالات هورمونی همواره به عنوان یکی از دلایل ریزش موها در نقاط مختلف بدن شناخته می شود. اگر شما برای رفع این مشکل به پزشک مراجعه نمایید، نخستین تصمیمی که برای شما می گیرند، چکاپ کامل و انجام آزمایش خواهد بود. در این بین باید اطلاعات کافی در خصوص وضعیت هورمون ها، مواد معدنی و ویتامین های بدن شما به دست آید. با توجه به نتایجی که پزشک به دست می آورد، می تواند دلیل ریزش ابروهای شما را بیان کند.

مصرف برخی داروها

برخی از داروهای شیمیایی هنگامی که مورد استفاده قرار می گیرند، به وضوح تاثیر منفی خود را بر روی موها نشان میدهند. داروهایی که مربوط به شیمی درمانی هستند از جمله گزینه‌ هایی به شمار می روند که می توانند موجب ریزش ابروها شوند. انتظار داریم پس از اتمام دوره درمان و قطع مصرف این داروها مجدد ابروها با رویش مواجه شوند.

کم کاری تیروئید

اگر با کم کاری تیروئید مواجه شوید، اثرات و عوارض این مشکل را به شکل های مختلف خواهید دید. تنها یکی از مشکلات کم کاری تیروئید ریزش ابروها و موها در نقاط مختلف بدن است. هنگامی که فرد به کم کاری تیروئید مبتلا می شود، مشکلاتی مانند خشکی پوست، ریزش موی سر و ابرو و همچنین اضافه وزن بی دلیل را مشاهده خواهد کرد. از این رو توصیه ما به شما این است که هنگام بروز چنین مشکلاتی به یک پزشک متخصص مراجعه کرده تا از راهکارهای درمانی موجود بتوانید کمک بگیرید.

بیماری لوپوس

یکی از بیماری های گروه خود ایمنی که می تواند نقش بسزایی در ریزش مو داشته باشد، بیماری لوپوس است. متاسفانه افرادی که با این مشکل مواجه می شوند علاوه بر ریزش ابروها با ریزش موی سر نیز مواجه می‌ شوند. در کنار بانوان، آقایانی که با این مشکل دست و پنجه نرم می‌کنند ممکن است ریزش موهای ناحیه سبیل و ریش را نیز مشاهده نمایند.

بیماری آلوپسی آره آتا

بدون تردید تاکنون در خصوص بیماری آلوپسی آره آتا و مشکلاتی که می تواند به همراه داشته باشد اطلاعاتی به دست آورده اید. این بیماری از جمله مواردی به شمار می رود که با تخریب فولیکول های مو می تواند موجب ریزش آنها در نقاط مختلف بدن شود. با این حال با توجه به راهکارهای درمانی که ارائه می شود، پس از درمان بیماری آلوپسی آره آتا، بخش هایی که با ریزش مواجه شده‌اند، مجددا قادر به رشد مو هستند. فراموش نکنید که بیماری آلوپسی آره آتا را بیماری ریزش سکه ای مو نیز می نامند.

سایر دلایل ریزش ابرو

مواردی که بیان کردیم، بخشی از گزینه هایی هستند که هنگام ریزش ابرو باید مد نظر قرار گیرند. با این حال باید بدانید که دلایل دیگری نیز وجود دارند که موجبات بروز این مشکل را فراهم خواهند کرد. بیماری درماتیت آتوپیک یا اگزما از جمله مواردی است که تاثیر خود را در ریزش مو و ابرو نشان خواهد داد. علاوه بر این بالا رفتن سن به عنوان یکی از عوامل طبیعی و گریزناپذیر می تواند موجبات ریزش مو، ابرو و مژه را فراهم نماید. استرس و اضطراب و همچنین بیماری پسوریازیس که یک بیماری خود ایمنی است نیز سایر مواردی به شمار می روند که در این دسته قرار خواهند گرفت.

مدت زمان چرخه رویش مجدد ابرو

تقویت ابروها به شما کمک می کند تا بتوانید رویش مجدد آنها را مشاهده نمایید. با این حال اگر به دنبال مدت زمان چرخه رویش ابرو هستید باید بدانید که عوامل مختلفی می‌توانند در این زمینه تاثیرگذار باشند. یک زمان از پیش تعیین شده و قطعی برای رشد مجدد ابروها عنوان نشده است. این چرخه می تواند به فاکتورهای مختلفی مانند سن فرد، مواد معدنی موجود در بدن و وضعیت ویتامین ها بستگی داشته باشد. علاوه بر این موارد با توجه به مدل ریزش ابروها و دلیلی که شما را به این مشکل رسانده است نیز مدت زمانی که ابروها مجددا رشد می کنند، متفاوت است. به طور کلی پس از تقویت ابرو و استفاده از راهکارهای اصولی می توان ۲ تا ۴ هفته منتظر ماند تا رویش مجدد آن ها را مشاهده کرد.

نکاتی برای تقویت ابرو و پرپشت کردن آن ها

هنگامی که صحبت از تقویت ابرو می شود، بانوان به دنبال استفاده از راهکارهای مختلف برای رسیدن به این خواسته خواهند بود. خوشبختانه روش های درمانی متنوع و موثری در این زمینه ارائه شده که می توانید با پیگیری آنها برای تقویت ابروها اقدام نمایید. در کنار انواع کرم ها و لوسیون هایی که برای تقویت ابرو در بازار ارائه می شوند، روش های درمانی خانگی نیز بسیار موثر هستند. قبل از اینکه به دنبال دریافت دستورالعمل های لازم برای تقویت ابرو باشید، می توانید موارد زیر را در نظر بگیرید.

از موچین استفاده نکنید

یکی از بهترین تکنیک های خانگی برای تقویت ابرو و داشتن ابروهای ضخیم، عدم استفاده از موچین به شمار می رود. سعی کنید ابروهایی که در حال رشد هستند را به هیچ عنوان با موچین دستکاری نکنید. گاهی اوقات هنگامی که قصد داری موهای خارج از ابروهای تان را بیرون بکشید، به صورت تصادفی ابروهای اصلی خود را نیز از جا در خواهید آورد. فراموش نکنید گاهی اوقات ۶ تا هشت هفته طول می کشد که ابروهای شما مجددا رشد کنند. پس بهتر است در این زمینه صبور باشید.

سلول های مرده پوست را حذف کنید

یک گام بسیار مهم برای مراقبت از پوست و مو، حذف سلول های مرده است. همان گونه که می دانید سلول های مرده موجود بر روی پوست می توانند نقش بسزایی در ریزش مو و تقویت ابرو بگذارند. سلول های مرده با توجه به اینکه بر روی پوست ابرو خشکی ایجاد می کنند، یک لایه سخت به وجود می آورند. این شرایط موجب می ‌شود که تقویت ابروها و رشد آنها با دشواری همراه شود. برای حذف سلول های مرده می‌توانید از راهکارهای موجود کمک بگیرید.

تغذیه مناسب برای تقویت ابرو را فراموش نکنید

اگر به دنبال تقویت ابروهای خود هستید، به هیچ عنوان از کنار تغذیه مناسب به راحتی عبور نکنید. برای داشتن یک بدن سالم باید یک رژیم مغذی را پیگیری نمایید. علاوه بر این استفاده از یک رژیم غذایی مفید و موثر می‌تواند برای رشد مجدد مو و تقویت ابرو تاثیر فراوان بگذارد. اگر به دنبال تحریک رشد ابروها هستید، بهتر است ویتامین‌ های گروه b در بدن را تقویت کنید. این ویتامین می‌تواند در متابولیسم بدن نقش موثری داشته باشد. علاوه بر این گروه ویتامین های b به برای تقویت ابرو نیز تاثیر فراوان خواهند گذاشت. در این بین علاوه بر مصرف غذاهایی مانند موز، غلات، مارچوبه، ذرت، سویا و سیب زمینی می توانید از انواع مکمل های ویتامین b نیز کمک بگیرید. به همراه این موارد، تامین اسیدهای چرب امگا ۳ و پروتئین مورد نیاز بدن نیز نقش موثری در تقویت ابرو می گذارند.

بهترین روش ها و محصولات برای تقویت ابرو و پرپشت کردن آن ها

همان‌گونه که بیان کردیم روش های مفید و موثری برای تقویت ابرو می توانید به راحتی در خانه پیگیری نمایید. انواع روغن های طبیعی، محصولات آرایشی و بهداشتی و همچنین سرم های تقویت کننده ابرو در این زمینه مورد استفاده قرار می گیرند.

بهترین راهکار: تقویت ابرو با استفاده از روغن کرچک

هنگامی که صحبت از تقویت ابرو می شود، بدون تردید نام روغن کرچک خواهد درخشید. روغن کرچک یکی از بی نظیرترین و بهترین راه حل ها برای تقویت ابرو و رشد مجدد آنها شناخته می ‌شود. با توجه به اینکه روغن کرچک حاوی اسیدهای چرب و انواع ویتامین ها، پروتئین و آنتی‌اکسیدان‌ های مورد نیاز بدن است، به راحتی می‌ تواند تغذیه فولیکول های مو را انجام دهد. به همین علت با مصرف اصولی آن می توانید به رشد مجدد مو و تقویت ابرو کمک فراوان نمایید. در کنار این موارد، روغن کرچک برای مبارزه با هرگونه میکروارگانیسم که موجب جلوگیری از رشد موها و ابروها می شود موثر عمل می‌ کند.

برای اینکه بتوانید از روغن کرچک به منظور تقویت ابروها استفاده کنید، دستورالعمل زیر را در نظر بگیرید.

ابتدا باید روی به خرید روغن کرچک خالص و اعلا آورده شود.

سپس از یک گوش پاک کن کمک گرفته و آن را آغشته به روغن کرچک نمایید.

پس از آن به آرامی بر روی ابروهای خود روغن کرچک را ماساژ دهید.

در این گام می توانید به آهستگی از نوک انگشتان خود استفاده کرده و ۲ الی ۳ دقیقه روی به ماساژ دادن ابروهای خود بیاورید.

برای اینکه اثربخشی بیشتری بتوانید از این روش مشاهده کنید، استفاده از از روغن کرچک برای یک شب تا صبح را می توانید در نظر بگیرید. پس از بیدار شدن و اینکه ابروهای خود را ماساژ دادید، می توانید از یک پاک کننده ملایم و آب ولرم کمک گرفته و روی به شستشوی ابروهای خود بیاورید.

انجام دادن این فرآیند در چند هفته و در هر روز یک مرتبه به شما کمک می کند تا برای تقویت ابرو بتوانید گامی بلند بردارید.

توجه داشته باشید چنانچه هنگام استفاده از روغن کرچک برای تقویت ابرو با سوزش پوستی و یا تحریک در ناحیه ابرو مواجه شدید، بهتر است استفاده از آن را قطع کنید.

 

روغن کرچکبرای خرید این محصول اینجا کلیک کن

تقویت ابرو با روغن نارگیل

همانگونه که عنوان کردیم برای تقویت ابرو می‌توانید از روغن های طبیعی مختلفی کمک بگیرید. در کنار روغن کرچک که به عنوان بهترین محصول برای تقویت ابرو شناخته می شود، بهره گیری از خواص شگفت انگیز روغن نارگیل را نیز فراموش نکنید. اگر به دنبال داشتن ابروهای پرپشت و پهن هستید، استفاده از روغن نارگیل را به شما توصیه می کنیم. پروتئین های مختلفی که در روغن نارگیل وجود دارند به همراه ویتامین e، مواد مغذی و آهن شما را یاری خواهند کرد که از این میوه حیرت انگیز و عصاره آن کمک گرفته و برای پرپشت شدن ابرو و سالم ماندن آنها تاثیر شگفت انگیزی مشاهده نمایید. فراموش نکنید که استفاده صحیح از روغن نارگیل میتواند برای تیره شدن ابروها نیز بسیار اثرگذار باشد. اگر به دنبال بهره گیری از روغن نارگیل برای تقویت ابرو هستید، دستورالعمل زیر را در نظر داشته باشید.

ابتدا سعی کنید به مانند روغن کرچک، روی به خرید روغن نارگیل اعلا و درجه یک بیاورید. سپس روغن نارگیل را مقداری گرم کرده و آن را بر روی ابروهای خود با استفاده از نوک انگشتان مالش دهید.

پس از آن باید ماساژ دادن ابروها را به آهستگی انجام داده تا بتوانید برای به جریان انداختن خون در این قسمت عمل نمایید.

به مانند راهکار قبلی که ارائه دادیم، بهتر است یک شب تا صبح اجازه دهید که روغن نارگیل بر روی ابروهای شما باقی بماند. پس از بیدار شدن می‌توانید با استفاده از آب گرم، روی به شستشوی ابروهای خود بیاورید. این کار را می توانید به مدت یک الی دو ماه و به صورت روزانه تکرار نمایید.

پس از گذشت این مدت زمان متوجه می شوید که ضخامت ابروهای شما به شکل قابل توجهی افزایش یافته است.

خواص روغن نارگیلبرای خرید این محصول اینجا کلیک کن

روغن زیتون را برای تقویت ابرو فراموش نکنید

روغن زیتون یک محصول کارآمد و بسیار مفید برای تقویت ابرو شناخته می شود. علاوه بر اینکه می توانید برای تقویت ابرو از روغن زیتون استفاده کنید، آقایان نیز می توانند برای تقویت سبیل و ریش نیز از قابلیت های شگفت انگیز این عصاره کمک بگیرند. این روغن حجم زیادی از ویتامین e را با خود به همراه دارد. به همین علت تاثیر بسزایی در تیره شدن ابروها خواهد داشت. اگر از روغن زیتون برای تقویت ابرو استفاده می کنید، متوجه خواهید شد که در آینده ای نزدیک رنگ آنها تیره تر شده است.

برای تقویت ابرو با استفاده از روغن زیتون می توانید قبل از رفتن به رختخواب به مدت ۵ دقیقه این عصاره را بر روی ابروها ماساژ دهید.

سپس پس از بیدار شدن با آب گرم می‌توانید برای شستشوی ابروهای خود اقدام نمایید.

راهکار دیگر در این زمینه نیز وجود دارد. ترکیب کردن روغن زیتون به اندازه نصف قاشق چای خوری با چند قطره از عسل به بهترین شکل میتواند برای تقویت ابرو تاثیرگذاری خود را نشان دهد. ۳۰ دقیقه پس از اینکه روغن زیتون و عسل را بر روی ابروهای خود گذاشتید، با استفاده از آب گرم آن ها را شستشو دهید. این کار را می توانید یک بار در روز انجام داده تا نتیجه شگفت انگیز آن را در کوتاه مدت مشاهده نمایید.

تقویت ابرو با آب پیاز

برای تقویت ابرو و رشد سریع تر و پرپشت کردن آنها، آب پیاز می تواند کمک شایانی به شما کند. آب پیاز با توجه به این که شامل گوگرد است، قادر خواهد بود که برای رشد ابروها و همچنین بافت کلاژنی مناسب، تاثیر فراوانی بگذارد. علاوه بر این با استفاده از آب پیاز می توانید برای تقویت فولیکول های مو اقدام نمایید.

اگر به دنبال تقویت ابرو با بهره گیری از آب پیاز هستید، کافیست که ابتدا یک پیاز را رنده نمایید. سپس آب آن را گرفته و به آرامی بر روی ابروهای خود ماساژ دهید. پس از آن که آب پیاز قرار گرفته شده بر روی ابروهای تان خشک شده، می توانید آن را شستشو داده تا تأثیر شگفت انگیزی از آن مشاهده کنید.

استفاده از ماسک تخم مرغ برای تقویت ابرو

شاید استفاده از ماسک ابرو و بهره گیری از تخم مرغ برای تقویت ابرو برای شما کمی عجیب به نظر برسد. با این حال تخم مرغ سرشار از بیوتین و کراتین بوده که در کنار هم می توانند برای رشد ابرو و تقویت آنها تاثیر شگفت انگیزی داشته باشند. کراتین اضافی که در تخم مرغ وجود دارد، برای ضخیم شدن ابروها بسیار موثر است. اگر به دنبال بهره گیری از ماسک تخم مرغ برای تقویت ابرو ها هستید، ابتدا بهتر است زرده آن را جدا کرده و سپس با استفاده از یک چنگال، زرده تخم مرغ را به صورت خمیری صاف در آورید.

حال می‌ توانید برس خود را برای شانه زدن ابروها به آن آغشته نمایید.

پس از گذشت ۲۰ دقیقه، خمیر زرده تخم مرغ را که بر روی ابروهای تان قرار داده اید را با آب گرم و به آرامی بشویید.

اگر قصد دارید تاثیرگذاری بیشتری از این روش مشاهده کنید، بهتر است در هر هفته دو مرتبه این راهکار را مورد استفاده قرار دهید.

استفاده از سرم برای تقویت ابرو

اگر خواهان ابروهای پرپشت و ضخیم هستید ولی قصد دارید با کمترین تلاش ممکن به این خواسته دست پیدا کنید، استفاده از سرم برای تقویت ابرو به شما توصیه می شود. سرم ابروی یک راهکار آسان برای پرپشت شدن و بلندتر شدن ابرو خواهد بود. سرم ابرو محصولی است که می‌تواند فولیکول های مو را تحریک کرده تا رشد مناسبی داشته باشند. بهترین سرم هایی که در بازار ارائه می شوند شامل پروتئین پپتید بوده و می‌توانند فرایند رشد مو و ابرو را تسریع بخشند.

ابروهایتان به ماساژ نیاز دارند

شاید این موضوع برای شما مقداری خنده دار باشد. با این حال بد نیست بدانید که به صورت علمی، ماساژ دادن ابروها در تقویت آنها بسیار موثر است. با ماساژ دادن ابروها می توانید در این نواحی موجبات تقویت گردش خون را فراهم کنید. به همین علت مواد مغذی بیشتری به ابروهای شما خواهند رسید. سعی کنید روزانه چند دقیقه به آرامی روی به ماساژ دادن ابروهای خود بیاورید.

نوشیدن آب را فراموش نکنید

شاید گمان کنید نوشیدن آب به هیچ عنوان ارتباطی به تقویت ابرو نداشته باشد. در حالت کلی برای سلامت بدن، نوشیدن آب کافی بسیار مفید است. نوشیدن روزانه ۸ تا ۱۰ لیوان آب به شما کمک می کند تا بتوانید سموم بدن را از طریق ادرار دفع کنید. علاوه بر این، سیستم ایمنی بدن خود را نیز با نوشیدن آب تقویت خواهید کرد. فراموش نکنید که با تقویت سیستم ایمنی بدن می توانید به رشد مجدد ابرو و جلوگیری از ریزش آن ها کمک فراوان نمایید.

سایر روش ها و محصولات برای تقویت ابرو

راهکارهایی که عنوان کردیم به عنوان بهترین روش ها و دستورالعمل های خانگی برای تقویت ابرو می توانند در نظر گرفته شوند. با این حال امروزه روش های بسیار بیشتری برای پرپشت کردن و تقویت ابرو وجود دارند. مصرف قرص ال دی و اچ دی، استفاده از وازلین، استفاده از انواع تقویت کننده ها و همچنین روغن اسطوخودوس از جمله بهترین روش ها در این زمینه شناخت می شوند. انواع روغن های طبیعی دیگر مانند روغن بادام تلخ، و روغن فندق نیز اگر به صورت مناسب و با دستورالعمل های لازم به کار گرفته شوند، برای تقویت ابرو تاثیر فراوان خواهند گذاشت. سعی کنید بسته به نوع ریزش ابروها و دلیل ریزش آنها، روی به خرید محصول مورد نظر بیاورید.

نکات طلایی برای تقویت ابرو

برای تقویت ابروهای خود چند نکته کلیدی و طلایی را میتوانید در نظر بگیرید. با استفاده از این نکات به پرپشت شدن ابروها و جلوگیری از ریزش آنها کمک خواهید کرد.

برای تقویت ریشه مو ماساژ دادن روزانه ابروها را فراموش نکنید.

سعی کنید با کمک یک لایه بردار، هر چند وقت یکبار پوست اطراف چشم خود را پاکسازی کنید. با انجام این کار می توانید گردش خون و هوا را سرعت بخشید.

استفاده از مرطوب کننده هایی مانند وازلین نیز به شما کمک میکند که بتوانید ابروهای خود را مرطوب نگه دارید.

هنگامی که با خارش در ناحیه ابرو مواجه شدید، بهتر است به آرامی آن ها را بخارانید.

برای ضخیم شدن ابروها و تقویت آن ها، نداشتن استرس نیز بسیار مفید است.

خواب کافی و مناسب برای تقویت ابرو و پرپشت ماندن آن ها موثر عمل می‌ کند.

فراموش نکنید مصرف روزانه ۸ لیوان آب، در این زمینه بسیار کاربردی خواهد بود.

سوالات متداول

-مهمترین دلیل ریزش ابرو چیست؟

همان‌گونه که عنوان کردیم، دلایل مختلفی مانند ژنتیک، بالا رفتن سن و مصرف داروهای شیمیایی می توانند موجب ریزش ابرو شوند.

-بهترین راهکار برای تقویت ابرو کدام است؟

مصرف انواع روغن های طبیعی و محصولات ارگانیک به شما در تقویت ابرو کمک می کنند. با این حال روغن کرچک می تواند بهترین گزینه برای رسیدن به این خواسته عنوان شود.

-آیا ریزش ابروها دائمی است؟

بسته به علتی که موجب ریزش ابروها شده، مدت زمانی که با این مشکل مواجه می شوید متفاوت است. گاهی اوقات ریزش ابروها پس از قطع شدن مصرف داروهای شیمیایی متوقف می شود.

جمع بندی

داشتن ابروهای پرپشت، زیبا و تیره به عنوان یکی از خواسته های بانوان همواره مورد توجه قرار گرفته است. بدون تردید در هر دوره سنی ممکن است با مشکلاتی مانند ریزش ابرو مواجه شوید. خوشبختانه راهکارهای مختلفی برای تقویت ابرو و پرپشت کردن آنها ارائه شده است. با بهره گیری از تکنیک های فوق می توانید برای تقویت ابرو و رشد مجدد آن ها گامی بلند بردارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *