مقالات, مو

ریزش مو و دلایل رایج

روغن کندش

چند روش برای درمان ریزش مو

جلوگیری و درمان ریزش مو یکی از دغدغه های افراد به شمار می رود. همانگونه که می دانید یکی از مشکلاتی که امروزه بخش زیادی از آقایان و بانوان با آن دست و پنجه نرم می‌کنند، ریزش مو است. دلایل مختلفی وجود دارند که موجب ریزش موها خواهند شد. تفاوتی ندارد در چه طیف سنی قرار داشته باشید. بررسی های مختلفی نشان می دهد انواع راهکارها برای درمان این امر هر کدام می توانند ویژگی ها و تاثیرگذاری مخصوص به خود را داشته باشند. برخی از مشکلاتی که موجب ریزش مو می شوند را می توان با استفاده از راهکارهای اصولی درمان کرد. با این حال همچنان یک درمان قطعی برای جلوگیری و رفع این مشکل ارائه نشده است. اگر از جمله افرادی به شمار می روید که ریزش موهای شما به شدت افزایش یافته است و روش های درمانی مختلفی را تاکنون طی کرده اید، می توانید با ما همراه باشید تا اطلاعات کافی در این زمینه به شما ارائه دهیم.

 

برای دریافت مشاوره رایگان پوست و مو اینجا کلیک کنید.

مشاوره پوست و مو

علائم ریزش مو کدامند؟

 

قبل از اینکه به دنبال پاسخ این سوال باشید که بهترین روش برای درمان ریزش مو کدام است، بهتر است ابتدا با علائم ریزش مو آشنایی به دست آورید. همانگونه که می دانید بسته به عوامل ایجاد کننده، ریزش مو می تواند به شکل های مختلفی ظاهر شود. گاهی اوقات افراد به صورت تدریجی با ریزش موهای خود مواجه می شوند. برخی از افراد نیز به واسطه عوامل وراثتی و بیماری‌های مختلفی که دارند به صورت ناگهانی با ریزش در موهای خود مواجه می‌شوند. اگر نشانه های زیر را مشاهده کردید باید به دنبال یک راهکار برای درمان ریزش مو باشید.

 

نازک شدن و ریزش تدریجی موها

انواع مختلفی از شکل ها برای ریزش مو را تاکنون مشاهده کرده ایم. در این بین رایج‌ ترین شکل ریزش مو، بر اثر افزایش سن و به صورت تدریجی خواهد بود. مردان اغلب هنگامی که با افزایش سن مواجه می شوند، بر روی خطوط پیشانی خود ریزش موها را مشاهده کرده که به سمت عقب پیش خواهند رفت. در طرف مقابل بانوان هنگامی که با افزایش سن مواجه می شوند معمولا در یک قسمتی از سر موهای خود را از دست می‌دهند. این ریزش از خط پیشانی شروع شده و در هر قسمتی از سر می تواند اتفاق بیفتد.

 

ریزش سکه ای یا دایره ای موها

علائم دیگری برای بروز ریزش مو وجود دارد. یکی از این نشانه ها ریزش سکه ای مو در نقاط مختلف سر و صورت خواهد بود. برخی از افراد گاهی اوقات مشاهده می‌کنند که در مناطقی از سر، ابرو و ریش خود به صورت سکه ای یا دایره‌ ای موها را از دست داده اند. در این مواقع بخش زیادی از افراد با خارش و یا درد نیز مواجه می شوند. درمان ریزش موی سکه ای با استفاده از روش های مختلفی امکان پذیر است.

 

ریزش ناگهانی مو

هنگامی که به دنبال راهکارهای درمان ریزش مو هستید باید با دلایل آن آشنایی داشته باشید. اگر به صورت ناگهانی موهای خود را از دست بدهید، ممکن است در اثر شوک عاطفی یا جسمی با آن مواجه شده باشید. اگر به صورت ناگهانی و در هنگام شانه زدن موها و کشیدن ملایم با ریزش مو مواجه شدید، به احتمال فراوان این ریزش موقتی است. در این شرایط با کم پشتی موقتی نیز همراه خواهید شد.

ریزش مو

ریزش موی تمام بدن

متاسفانه افرادی که از داروهای خاص استفاده می کنند یا برای درمان سرطان، روی به شیمی درمانی می آورند، در تمام نقاط بدن با ریزش مو مواجه می‌ شوند. در این بین روش های مختلفی برای درمان ریزش مو در این شرایط ارائه می‌شود. خوشبختانه افراد پس از طی کردن این دوره درمانی می توانند با استفاده از راهکارهای بیان شده رشد مجدد موها را مشاهده کنند.

 

اهمیت جلوگیری و درمان ریزش مو

درمان ریزش مو علاوه بر جنبه زیبایی، جنبه روحی روانی نیز دارد. امر شایعی که در سنین مختلف می توانیم با آن مواجه شویم، ریزش مو خواهد بود. به محض مشاهده نخستین علائم ریزش مو باید از راهکارهای اصولی برای جلوگیری از ریزش بیشتر استفاده نمایید.

 

حفظ زیبایی

یکی از دلایلی که شما را وادار به درمان ریزش مو می کند، جلوگیری از آن برای از دست رفتن زیبایی خواهد بود. همانگونه که می دانید موها ابروها و ریش نقش موثری در زیبایی افراد ایفا خواهند کرد. علاوه بر این اگر به دنبال جذابیت هستید باید بتوانید موهای خود را حفظ کنید. بخش زیادی از کشورهای جهان نماد جوانی را حفظ موها و پرپشتی یاد می کنند. در صورتی که با از دست دادن موهای خود مواجه شوید و ریزش مو را مشاهده کنید، ظاهر و جذابیت شما نیز افت چشمگیری خواهد داشت.

 

جنبه های روانی

از دست دادن موها و ریزش ناگهانی آنها می‌تواند افراد را از ابعاد روانی نیز دچار مشکلاتی کند. بخش زیادی از جوانان هنگامی که دچار ریزش مو می شوند، به آدم گوشه‌ گیری تبدیل خواهند شد. این افراد از شرکت در مجالس، موقعیت های شغلی و تفریحات خودداری می کنند. همین موضوع سبب از دست دادن اعتماد به نفس شده و بر روی روحیه آنها تاثیر منفی خواهد داشت. به همین علت همواره تاکید می شود برای درمان ریزش مو باید از روش‌های استاندارد کمک بگیرید.

 

مهمترین دلایل ریزش مو کدامند؟

بررسی دلایل ریزش مو نشان می دهد که عوامل مختلفی می توانند در این بین اثرگذار باشند. بدون تردید برای درمان ریزش مو با توجه به دلیل مواجهه با این معضل باید اقدام نمود.

 

سابقه خانوادگی

عوامل وراثتی به عنوان مهمترین دلیل ریزش مو محسوب می‌شوند. اگر در نسل های بیش از خود و یا در خانواده، شخصی مبتلا به کچلی وجود دارد، به احتمال فراوان شما نیز باید خود را مهیای این امر نمایید. چنانچه این فرد در اثر عوامل مختلفی مانند افزایش سن دچار ریزش مو شده باشد، نشانگر این است که موهای شما نیز با افزایش سن دچار ریزش خواهند شد. این نشانه یعنی ژنتیک شما با این مشکل همراه است. آلوپسی آندروژنیک که از آن به عنوان الگوی ریزش موی مردانه و زنانه نیز نام می برند ،برای این شرایط انتخاب شده است. این اختلال می‌تواند با بالا رفتن سن و در بزرگسالی تشدید شود. معمولا هنگامی که افراد در اثر عوامل وراثتی و ژنتیکی به این معضل برخورد می‌کنند، با ریزش مو از شقیقه ها مواجه خواهند شد. این مشکل تا بالای سر نیز گسترش خواهد یافت.

 

بالا رفتن سن

هر اندازه سن فرد بالاتر رود، ضخامت و مقاومت پوست خود را نیز از دست خواهد داد. با این شرایط و با توجه به نازک شدن پوست و ضعیف شدن استخوان ها، می توان از بین رفتن کیفیت و کمیت مو را متصور شد. هنگامی که سن بالا رود، چربی پوست سر نیز به مرور زمان رو به کاهش خواهد رفت. برای درمان ریزش موها در این شرایط استفاده از انواع روغن های طبیعی همواره مورد تاکید قرار می گیرد.

 

تغییرات هورمونی

گاهی اوقات شرایط مختلفی مانند ابتلا به بیماری تخمدان پلی کیستیک نیز تغییرات هورمونی ایجاد کرده و موجب ریزش مو در افراد می‌شود. علاوه بر این بانوان در هنگام بارداری و زایمان و همچنین در زمان یائسگی با تغییر هورمون همراه خواهند شد. این عوامل می‌توانند به عنوان دلایل ریزش مو مورد بررسی قرار گیرند. استفاده از داروهای مختلف برای جلوگیری از بارداری بر روی هورمون های بانوان تاثیر منفی خواهد گذاشت. به همین دلیل در این شرایط با از بین رفتن موها همراه می شوند.

 

استفاده از داروهای شیمیایی

درمان ریزش مو با استفاده از روش های اصولی امکان پذیر است. به همین دلیل بخش زیادی از افراد ترجیح می‌دهند به سمت مصرف داروهای شیمیایی نروند. اگر بر روی بروشور داروها نگاه کنید، مشاهده می کنید که برخی از آن ها عوارضی مانند ریزش موها را خواهند داشت. فرآیندهای درمانی نیز موجب اختلال و ریختن موها می شوند. به همین علت برای درمان ریزش مو در این شرایط باید از پزشک متخصص کمک بگیرید.
داروهای بیماری های قلبی، داروی آرتروز و همچنین افرادی که فرآیند درمانی سرطان را طی می کنند بیش از دیگران به این مشکل گرفتار خواهند شد.

 

بیماری

بیماری های مختلف موجب ریزش مو می‌شوند. از جمله رایج ترین بیماری ها می توان به تلوژن افلوویوم اشاره نمود. این عارضه واکنش بدن به یک شرایط استرس زا را نشان می دهد. هنگامی که با یک ریزش غیر عادی موها همراه شوید، این مشکل تا پنج ماه بعد به اوج خود خواهد رسید. جالب است بدانید در هنگام شیوع بیماری کرونا و متخصصین اعلام کردند که تلوژن افلوویوم به واسطه بالا رفتن استرس در افراد مبتلا به این بیماری، به شکل قابل توجهی اتفاق افتاده است.
عفونت پوست سر نیز ممکن است موجب از بین رفتن موهای شما شود. این عفونت مانند کرم حلقوی پوست سر، از جمله عارضه‌ های پوستی بوده که برای درمان آن باید با پزشک مشورت نمایید.
آلوپسی آره آتا نوعی بیماری خود ایمنی بوده که با ضربه زدن به فولیکول‌های مو موجب از بین رفتن آنها خواهد شد. به این دلیل که فرد مبتلا به این مشکل با ریزش سکه ای مو همراه می شود.

 

کمبود مواد مغذی در بدن

اگر مواد مغذی مورد نیاز مانند انواع ویتامین، روی و آهن را برای بدن تامین نکنید، با ریزش غیر طبیعی موها مواجه خواهید شد. سعی کنید در مصرف مواد غذایی فاکتورهای مختلفی را در نظر گرفته تا بتوانید به هر لحاظ منابع غذایی بدن خود را تامین کنید.

 

رفتار نامناسب با موها

بخش زیادی از افراد به واسطه استفاده از انواع حالت دهنده های غیر طبیعی و وسایل حرارتی، موهای خود را از دست می دهند. استفاده بیش از حد از وسایل حرارتی مانند سشوار و اتو مو موجب می شود که موهای خود را بیمار کنید. با پیگیری این روند به مرور زمان شاهد بی رمق شدن و خشک شدن مو خواهید شد. پس از مدت زمانی کوتاه مشاهده خواهید کرد که موهایتان به راحتی دچار ریزش می شوند. قرار گرفتن در شرایط آب و هوایی نامناسب نیز از جمله رفتارهای نامناسب با موها محسوب می شود.

 

راهکارهای مؤثر برای جلوگیری از ریزش مو

قبل از اینکه به دنبال درمان ریزش مو باشید، بهتر است راهکارهایی برای جلوگیری از ریزش آن ها را در دستور کار خود قرار دهید. این روزها روش‌های مختلفی برای رسیدن به این هدف ارائه شده است. به طور کلی سعی کنید تکنیک های کاربردی برای جلوگیری و درمان ریزش مو استفاده نمایید. برخی از این روش ها را به راحتی می توانید طی کنید. در عین حال هنگامی که با ریزش شدید مو مواجه می شوید بهتر است از یک پزشک و متخصص کمک گرفته و راهکارهای درمانی مفیدی را طی نمایید.

 

کنترل استرس

در حالت کلی افرادی که دچار استرس می شوند با نشانه های مختلفی مواجه خواهند شد. گاهی اوقات افراد پس از یک شوک روحی و همچنین استرس و اضطراب، در ناحیه شکم احساس درد فیزیکی می کنند. بخش دیگری از افراد هنگامی که دچار استرس می شوند ریزش موها را مشاهده خواهند کرد. هر اندازه که استرس فرد افزایش یابد، احتمال افزایش شکنندگی و نازکی موها نیز بالاتر خواهد رفت. استرس می تواند در فعالیت فولیکول ها به منظور تقویت و ساخت مو تاثیر منفی بگذارد.

 

رفع بیماری وسواسی

یکی از روش های مفید برای جلوگیری و درمان ریزش مو، از بین بردن بیماری های وسواسی به شمار می رود. تریکوتیلومانیا که نام علمی اختلال موکنی شناخته می شود، از جمله دلایلی است که موجب از بین رفتن مو خواهد شد. افرادی که دچار استرس بیش از حد باشند، در معرض ابتلا به این بیماری هستند.

 

تقویت ویتامین ها در بدن

از روش هایی که برای جلوگیری از ریزش موها ارائه شده است، استفاده از مواد مغذی و تقویت ویتامین A مورد تاکید قرار دارد. با استفاده از غذاهای پروتئین دار می توانید به خوبی در پیشگیری و درمان ریزش مو اقدام نمایید. با توجه به اینکه جنس تارهای مو از پروتئین است، می‌توانید با مصرف مرغ، ماهی حبوبات مختلف و تخم مرغ، ویتامین های مورد نیاز را تامین کنید. در درمان ریزش مو، تامین ویتامین های گروه b نیز نقش موثری ایفا می کند. اگر به دنبال تامین ویتامین های بدن هستید، مصرف جوانه گندم و زرده تخم مرغ را به شما توصیه می کنیم. این پایان کار نبوده و کمبود آهن در بدن نیز موجب کم خونی و خستگی می شود. دقت داشته باشید که کمبود آهن در ریزش مو نیز تاثیر فراوان خواهد گذاشت. طبق تحقیقات گسترده‌ای که صورت گرفته است، مشخص شده که آنتی اکسیدان ها می توانند برای تقویت تار مو و درمان ریزش آن ها نقش بسزایی ایفا کنند. با تامین و تقویت ویتامین های بدن می توانید فولیکول های مو را تحریک کرده و فرآیند افزایش رشد مو را طی کنید.

 

ماساژ دادن پوست سر

یکی از روش هایی که موجب پیشگیری از ریزش مو می شود، ماساژ دادن پوست سر خواهد بود. طبق تحقیقات زیادی که در این خصوص صورت گرفته است، مشخص شده که با ماساژ دادن پوست سر می توانید هورمون های استرس را از بین ببرید. علاوه بر این استفاده از ماساژ درمانی برای تقویت پوست سر موجب کنترل فشار خون و کنترل ضربان قلب نیز خواهد شد. استفاده از ماساژ برای جلوگیری از ریزش مو این امکان را می دهد که قدرت ریشه آن ها را افزایش دهید.

 

سایر روش ها برای جلوگیری از ریزش مو

به همراه مواردی که عنوان کردیم و به شما در پیشگیری از ریزش مو کمک می کنند، سعی کنید نکات زیر را در نظر بگیرید تا خود را از ابتلا به این مشکل در امان نگه دارید.

 

 • بررسی اختلالات سلامت
 • استفاده نکردن بیش از حد از شامپوهای نامناسب
 • کنترل کردن برنامه غذایی
 • کوتاه کردن موها به صورت مرتب
 • متوقف کردن مصرف سیگار
 • شانه زدن صحیح موها
 • رنگ کردن مداوم موها و استفاده کم از مواد دکلره

 

 

بهترین روش ها برای درمان ریزش مو

 

هنگامی که صحبت از درمان ریزش مو می شود، بخش زیادی از افراد به سراغ مصرف داروهای شیمیایی خواهند رفت. با این حال راهکارهای موثر دیگری برای پیشگیری و درمان ریــزش مو ارائه شده است. روش های بیان شده برای جلوگیری از ریزش مو شما را یاری خواهند کرد تا بتوانید خود را کمتر در معرض ابتلا به این بیماری قرار دهید. در عین حال اگر به هر دلیلی با ریزش مو مواجه شده اید، سعی کنید برای درمان آن با پزشک متخصص مشورت نمایید.

 

مراجعه به پزشک

برای درمان ریزش مو می توانید راهکارهای طبیعی را پیگیری کنید. با این وجود یکی از بهترین روش ها برای درمان ریزش مو، مراجعه به پزشک متخصص و گرفتن مشورت از آن خواهد بود. در اولین اقدام سعی کنید با انجام معاینات بالینی با دلایل ریزش مو آشنایی پیدا نمایید. پزشک متخصص می تواند با بررسی سوابق پزشکی و خانوادگی به شما دلیل اصلی مواجهه با این مشکل را ارائه دهد. پزشک نیز پس از آن با انجام آزمایشات هورمونی و همچنین بررسی شرایط بدن، کمبودهای مورد نظر را اعلام خواهد کرد. چنانچه پزشک متخصص تشخیص دهد از داروهای مناسب استفاده کنید، می توانید این راهکار را در نظر داشته باشید.

 

استفاده از دارو برای درمان ریزش مو

پس از مراجعه به پزشک ممکن است داروهای مختلفی به شما معرفی شود. در این بین داروهایی که برای درمان ریزش مو ارائه خواهند شد، هر کدام ویژگی‌ های خاصی دارند. توجه به این نکته که مدت زمان و دوز مصرفی آن ها حائز اهمیت است، می تواند شما را یاری کند که در پیگیری روند درمانی بتوانید موفقیت بیشتری به دست آورید. این نکته را نیز از یاد نبرید که مصرف خودسرانه داروها برای درمان ریزش مو ممکن است عوارض جبران ناپذیری به همراه داشته باشد.

 

ماینوکسیدیل

یکی از داروهایی که برای درمان ریزش مو به شکل گسترده مورد استفاده قرار می گیرد، ماینوکسیدیل است. این دارو با توجه به وضعیت ریزش موها توسط پزشک در دوزهای مختلف تجویز خواهد شد. فراموش نکنید برای درمان ریزش موی سکه ای، مصرف ماینوکسیدیل می تواند یک ایده کاربردی شناخته شود. علاوه بر این داروی ماینوکسیدیل برای تلوژن افلوویوم و آناژل افلوویوم نیز بسیار موثر است.
هنگام استفاده از داروی ماینوکسیدیل برای درمان ریزش مو عوارض جدی را مشاهده نخواهید کرد. با این حال برخی از افراد ممکن است هنگام مصرف داروی مورد نظر با قرمزی پوست سر و صورت مواجه شوند. سعی کنید هنگام مشاهده نشانه های موجود با پزشک خود مشورت نمایید.

 

داروهای ضد آندروژن

همان‌گونه که عنوان کردیم، عوامل هورمونی می‌توانند به عنوان دلیل ریزش مو شناخته شوند. به همین علت برای درمان ریزش مو در این شرایط و کنترل اختلالات هورمونی باید از داروهای موثر استفاده نمایید. داروهای ضد آندروژن می توانند به شما در این زمینه کمک فراوان کنند. اگر پزشک متخصص ترجیح دهد که دلیل ریزش موهای شما هورمون آندروژن است، با تجوید داروهای مفید به شما در درمان ریزش مو کمک خواهد کرد. گاهی اوقات افراد پس از مصرف این دارو با مشکلاتی مانند کم‌ خوابی مواجه می‌شوند. پس از مشاهده این نشانه بهتر است با پزشک مشورت کنید.

 

استفاده از دستگاه های مزوتراپی مو

پیشگیری و درمان ریزش مو با استفاده از تجهیزات استاندارد نیز امکانپذیر است. روش‌ های مختلفی امروزه توسط متخصصین این امر ارائه می‌شود. در روش استفاده از دستگاه های مزوتراپی مشاهده خواهید کرد که کوکتل های مخصوص می توانند عملیات نرم سازی پوست سر را به بهترین شکل انجام دهند. این راهکار شما را یاری خواهد کرد که فولیکول‌ های مو را تقویت کرده و با تزریق کوکتل ها به لایه پوست به مقابله با بیماری های آلوپسی بپردازید.

 

بهترین راهکارهای خانگی برای درمان ریزش مو

روش های پزشکی برای درمان ریزش مو امروزه مورد توجه قرار گرفته اند. در این بخش زیادی از افراد همچنان اعتقاد بر این باورند که روش های خانگی و استفاده از داروهای طبیعی می‌تواند مفید تر عمل کند. روش‌ های مختلفی برای درمان ریزش مو در خانه ارائه شده است. به عنوان مثال مصرف چای سبز می تواند ماده ای به نام EGCG را در بدن تولید نماید. این ماده برای درمان ریزش مو به خوبی عمل خواهد کرد. راهکارهای دیگری نیز مانند استفاده از روغن های طبیعی مورد تاکید قرار دارد. بخش زیادی از افراد ترجیح می دهند با استفاده از روغن سیاه دانه و روغن رزماری برای درمان ریزش مو عمل کنند. بدون تردید استفاده از روغن های طبیعی به واسطه عوارض کمتری که دارد، می‌تواند شما را یاری کند تا بدون دغدغه از راهکارهای درمانی موثر کمک بگیرید.

 

روغن کندش برای درمان ریزش مو

بررسی خواص شگفت انگیز و معجزه آسای روغن کندش نشان می‌دهد که استفاده از آن می تواند در درمان ریزش مو تاثیر فراوان بگذارد. روغن کندش با تقویت فولیکول های مو می تواند به بهترین شکل برای مقابله با این معضل مورد استفاده قرار گیرد. با بررسی ساختار و ترکیبات موجود در این روغن طبیعی مشاهده خواهیم کرد که پا به پای راهکارهای درمانی ارائه شده کیفیت خود را می تواند نشان دهد.

 

روغن کندش

مواد معدنی و ویتامین های متعددی که در این روغن مشاهده می شوند، به راحتی می‌ توانند موجب تغذیه فولیکول های مو شده و شما را یاری کنند تا با تحریک آن ها رشد مجدد موها را مشاهده نمایید. با مصرف مداوم روغن کندش برای درمان ریزش مو به راحتی از یک روش درمانی و طبیعی برای مقابله با این مشکل استفاده کرده‌اید. چنانچه در اثر عوامل مختلف مانند دکلره کردن و رنگ کردن موها، پوست سر شما دچار آسیب شود نیز استفاده از این روغن می تواند به بهترین شکل کارایی خود را نشان دهد. روغن کندش برای پیشگیری از موخوره و همچنین پرپشت کردن موها تاثیر فراوان خواهد داشت. این روغن می تواند به واسطه کنترل PH پوست سر و همچنین تنظیم چربی و رطوبت، شما را برای مقابله با ریزش مو به خوبی یاری نماید. کافیست که به صورت مداوم و در دوره سه ماهه از این روغن کمک بگیرید.

 

سوالات متداول در خصوص درمان ریزش مو

دلایل ابتلا به ریزش مو کدامند؟

عوامل مختلفی مانند ژنتیک، استفاده از داروهای شیمیایی، بیماری‌ های گوناگون، افزایش سن و استفاده از سشوار و اتو موجب ریزش مو می شوند.

 

چرا موها به صورت ناگهانی شروع به ریزش می کنند؟

عدم تامین ویتامین های مورد نیاز بدن و استفاده نکردن از غلات، مواد پروتئینی و خوراک هایی برای تامین ویتامین های گروه B، موجب ریزش شدید و ناگهانی مو خواهد شد.

 

آیا برای درمان ریزش مو روشی اصولی وجود دارد؟

پس از پیدا کردن علت ریزش مو می توانید از راهکارهای درمانی مختلف کمک بگیرید. مراجعه به یک پزشک، مصرف داروهای مفید و استفاده از روغن های طبیعی در این زمینه شما را یاری خواهد کرد.

 

راهکارهای مفید برای پیشگیری از ریزش مو کدامند؟

برای جلوگیری از ریزش مو بهتر است مصرف بیش از اندازه رنگ مو و دکلره کردن را فراموش کنید. علاوه بر این ماساژ دادن پوست سر و همچنین تنظیم برنامه غذایی نیز می تواند در این زمینه به شما کمک نماید.

2 thoughts on “ریزش مو و دلایل رایج

 1. عاطفه گفت:

  سلام عزیزم خسته نباشید من حدودا ۶ ماه میشه ریزش مو پیدا کردم و داره شدید میشه از جلوی سر وقتی شونه میکشم موهام خورد شده می‌ریزه
  شامپو بدون سولفات میزنم
  با شونه چوبی شونه میکنم
  روغن نارگیل هم پایین موهام میزنم چون موخوره دارم
  چه روغنی میتونم استفاده کنم واسه تقویت موهام ؟

  1. مدیریت گفت:

   سلام
   روغن کندش نیم ساعت قبل از استحمام به ریشه سر بزنید برای مشاوره کامل به پیج اینستا دایرکت دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *