پوست, مقالات

۷ روش برای رفع تیرگی واژن

 

۷ روش برای رفع تیرگی واژن، بهترین راهکار برای سفید کردن واژن

 

رفع تیرگی واژن و سفید کردن آن دغدغه بخش زیادی از بانوان است. با توجه به اینکه تیره شدن واژن ممکن است به واسطه داشتن مشکلات مختلف اتفاق بیفتد، بانوان به دنبال دلایل این امر و راهکارهایی برای سفید شدن آن هستند. با وجود اینکه تیرگی واژن هیچگونه مشکلی برای سلامتی افراد به وجود نمی آورد ولی تیرگی پوست در نقاط مختلف بدن به عادت های گوناگون نسبت داده می شود. به احتمال فراوان شما نیز به مانند عده زیادی از افراد پوشیدن شلوار تنگ و همچنین لباس های نامناسب و با جنس بد را دلیل پدیدار شدن این مشکل می دانید. در واقع به واسطه اهمیت بسیار بالای این ناحیه از بدن بانوان، روش‌ های مختلفی برای سفید کردن پوست ناحیه واژن ارائه شده است.

امروزه از جنبه های مختلف برای داشتن یک رابطه عاشقانه در زندگی زناشویی دارای اهمیت بوده و بخش زیادی از افراد به دنبال داشتن یک رابطه جنسی موفق برای افزایش علاقه نسبت به هم هستند. با توجه به اینکه جوانسازی ناحیه تناسلی، زیبایی و سفید شدن واژن از جمله راهکارهای کاربردی برای داشتن یک رابطه جنسی موفق شناخته می‌ شود، می‌ توانید از این کار برای افزایش اشتیاق و میل و همچنین علاقه بین طرفین کمک بگیرید. با ما همراه باشید تا در این زمینه به شما اطلاعات بیشتری ارائه دهیم.

دلایل تیره شدن پوست واژن

 

قبل از اینکه به بررسی راهکارهای رفع تیرگی واژن بپردازیم، بهتر است ابتدا به سراغ دلایلی برویم که می‌ توانند موجب پدیدار شدن این مشکل شوند. همانگونه که می دانید واژن بانوان تفاوت هایی از نظر رنگ، اندازه و شکل دارد. تیرگی هایی که در بدن بانوان مشاهده می شوند روالی طبیعی خواهند داشت. در عین حال باید بپذیرید که این عضو از بدن نیز مانند سایر بخش ها نیاز به مراقبت داشته و هر کدام از بانوان دارای واژن منحصر به فرد خود خواهند بود. از نظر علمی تحقیقات فراوانی بر روی ناحیه واژن انجام گرفته است. در واقع تیره شدن پوست واژن یک فرآیند کاملا طبیعی است که بدن پس از طی کردن یک روند به آن دست پیدا می کند. مطالعاتی که انجام گرفته است نشان می دهد که زیادی ملانوسیت موجود در پوست واژن به عنوان مهمترین دلیل تیرگی این ناحیه می تواند تاثیرگذاری خود را نشان دهد. در واقع ملانوسیت بالایی که در این بخش از بدن بانوان مشاهده می شود موجبات ایجاد رنگدانه ها را فراهم خواهد کرد.

از دلایل دیگر تیره شدن پوست واژن می توان به ژنتیک و رنگ طبیعی پوست اشاره کرد. با توجه به اینکه ژنتیک بانوان و افراد نسبت به هم متفاوت است، برخی از بانوان به صورت ذاتی دارای رنگ پوست تیره هستند.

اگر بخواهیم به بررسی مهم‌ ترین دلایل تیرگی واژن بپردازیم، می توانیم افزایش سن و همچنین تغییرات اختلالات هورمونی را نیز بیان کنیم. این پایان کار نیست و عوامل متعدد دیگری را نیز می‌ توانیم برای مواجهه با این شرایط مد نظر داشته باشیم. از جمله دلایلی که موجب تیرگی واژن می شوند می توان موارد زیر را نام برد.

تولید زیاد ملاتونین در واژن

کمبود مواد معدنی و ویتامین های مورد نیاز در بدن

پوشیدن لباس های چسبان و تنگ

بارداری

عدم تهویه هوا در ناحیه تناسلی بدن بانوان

رابطه جنسی زیاد

کم کاری و پرکاری تیروئید

اختلالات پوستی

ابتلا به بیماری سندروم تخمدان پلی کیستیک

استفاده مکرر از تیغ و ژیلت

عدم رعایت بهداشت شخصی

ساییده شدن واژن هنگام دوچرخه سواری و پیاده روی

بیماری های مختلف مانند آکرومگالی و سرطان معده

عفونت های ویروسی و قارچی در ناحیه تناسلی و واژن

تیرگی های پوستی اگر به صورت غیر معمول در بدن مشاهده شوند، نشانه هایی از بروز یک بیماری پوستی نیز می توانند باشند. به همین دلیل برای رفع تیرگی واژن هنگامی که با این مشکل مواجه می شوید قبل از استفاده از هر گونه محصولی ابتدا با متخصص زنان و متخصص پوست مشورت نمایید.

راه های مختلف سفید کردن واژن

برای رفع تیرگی واژن و سفید کردن آن راهکارهای مختلفی ارائه شده است. هر کدام از این دستورالعمل ها می توانند شما را یاری کنند تا تیرگی پوست این ناحیه از بدن خود را برطرف نمایید. همانگونه که عنوان کردیم، دلایل مختلفی موجود می شوند ناحیه تناسلی بانوان دچار تیرگی پوست شوند. توصیه ما به شما این است به جای استفاده از راهکارهای کلینیکی از انواع روش های خانگی که بدون عوارض هستند برای رفع تیرگی واژن درد کمک بگیرید.

 • رفع تیرگی واژن با لایه برداری شیمیایی

سفید کردن واژن با استفاده از لایه برداری شیمیایی به عنوان یک عمل زیبایی شما را یاری می کند تا بتوانید تیرگی این بخش از بدن را برطرف نمایید. انجام این روش به گونه ای است که پزشک متخصص می تواند برای برداشتن لایه های بالایی پوست از غلظت های بسیار بالای اسید کمک گرفته و یک روش کنترل شده را برای سفید کردن این ناحیه از بدن مورد استفاده قرار دهد. سفید کردن ناحیه تناسلی با استفاده از لایه برداری شیمیایی به شکلی است که باید چند جلسه به متخصص مراجعه نمایید. در هر بار با توجه به میزان اثرگذاری این کار برای سفید کردن واژن، احتمال دارد که غلظت لایه برداری افزایش داده شود.

با توجه به اینکه برای رفع تیرگی واژن با استفاده از لایه برداری شیمیایی امکان دارد که دچار خشکی پوست شوید، می توانید پس از هر بار مراجعه، از کرم ها و مرطوب کننده ها کمک بگیرید.

به عنوان مثال ترکیبی از انواع روغن های طبیعی علاوه بر این که می‌ توانند به شما کمک کنند برای بهبود رنگدانه های پوست از یک روش کاربردی استفاده نمایید، برای جوانسازی پوست ناحیه تناسلی نیز به خوبی می توانید از قابلیت های آن ها بهره ببرید.

 • سفید کردن واژن با لیزر

رفع تیرگی واژن با لیزر کردن پوست ناحیه تناسلی از روش‌ های کارآمد و ایمن شناخته می شود. بخش زیادی از بانوان ترجیح می دهند که برای رهایی از این مشکل و بهبود رنگدانه های پوست، روی به استفاده از لیزر درمانی بیاورند. مراجعه به متخصص پوست شما را یاری می کند تا بتوانید با استفاده از لیزر برای سفید کردن واژن از یک روش درمانی مناسب کمک بگیرید.

در واقع رفع تیرگی واژن با استفاده از لیزر به عنوان یک راهکار درمانی غیرتهاجمی شناخته می‌ شود. لیزر می تواند سلول های رنگدانه های پوست را به صورت مستقیم از بین ببرد. شاید تنها دلیلی که شما را نسبت به انجام این کار منصرف کند، قیمت بالای لیزر درمانی در مقایسه با روش های خانگی باشد.

 • کربوکسی تراپی

یکی از روش هایی که برای سفید و روشن کردن واژن، روی به استفاده از آن آورده می شود، کربوکسی تراپی نام دارد. این روش نیز باید توسط پزشک متخصص انجام گیرد. استفاده از این راهکار شما را یاری می کند تا بتوانید تیرگی پوست ناحیه تناسلی را از بین ببرید. علاوه بر این تزریقاتی که در روش کربوکسی تراپی مورد استفاده قرار می گیرند به افزایش خون رسانی در این ناحیه و کشیدگی بافت کمک خواهند کرد. در نتیجه متوجه خواهید شد پس از طی کردن این فرآیند در ۶ تا ۸ جلسه، پوست ناحیه تناسلی روشن تر می شود.

اگر در هنگام استفاده از روش کربوکسی تراپی برای سفید کردن واژن محصولات دیگر مانند پمادهای موضعی و روغن های طبیعی را به کار ببرید، نتایج رضایت بخش تر و بسیار بهتری را مشاهده خواهید نمود. کربوکسی تراپی عوارض خاصی نداشته ولی با توجه به قیمت بالا معمولا کمتر مورد استفاده قرار می گیرد.

 • سفید کردن واژن با کرم های موضعی

راهکارهایی که برای رفع تیرگی واژن به شما بیان کردیم هر کدام را باید با مراجعه به کلینیک انجام دهید. در عین حال استفاده از کرم های موضعی برای سفید کردن واژن نیز مد نظر قرار گرفته است. اگر در ناحیه تناسلی، تیرگی به وجود آمده زیاد نباشد، پزشک متخصص ترجیح می دهد که کرم های مخصوص را به شما تجویز نماید. کرم های موجود در بازار معمولا حاوی عصاره‌ های گیاهی هستند. خرید کرم موضعی گیاهی و شیمیایی و استفاده از آن به شما کمک می کند تا بتوانید برای تغییر رنگدانه های پوست از راهکاری ارزان قیمت تر در مقایسه با روش های کلینیکی استفاده نمایید.

روش های خانگی برای سفید کردن واژن

 

اگر برای رفع تیرگی واژن به دنبال راهکارهای خانگی هستید، دستورالعمل های مختلفی در این زمینه پیش روی شما قرار گرفته است. در حالی که محصولات مراقبتی زیادی برای سفید کردن واژن و زیبایی پوست در بازار وجود دارند ولی چند دستورالعمل ساده را می توانید در خانه انجام داده تا برای از بین بردن تیرگی ناحیه تناسلی بتوانید از روش های ایمن و بدون عوارض استفاده نمایید.

 • آلوئه ورا برای رفع تیرگی واژن

یکی از بهترین محصولاتی که برای سفید کردن واژن مورد استفاده قرار می گیرد، آلوئه ورا است. ژل آلوئه ورا از جمله محصولات طبیعی بوده که در بخش زیادی از کرم های شیمیایی مورد استفاده قرار می‌ گیرد.

کافیست که به ناحیه تیره واژن خود مقداری از ژل آلوئه ورا را بمالید.

پس از آن که کاملا ژل آلوئه ورا جذب پوست این ناحیه شد، می توانید با استفاده از آب گرم آن را شست و شو دهید.

با توجه به اینکه آلوئه ورا شامل آلوئین بوده، تاثیرگذاری شگفت انگیزی بر روی پوست ناحیه تناسلی خواهد داشت. در واقع ترکیبات موجود در ژل آلوئه ورا پتانسیل روشن کردن پوست را به میزان قابل توجهی خواهند داشت. استفاده از ژل آلوئه ورا شما را یاری می کند تا بتوانید هیپرپیگمانتاسیون را از بین برده و از یک محصول طبیعی برای بازسازی پوست خود کمک بگیرید.

 • روغن نارگیل، بهترین روغن برای رفع تیرگی واژن

محصولات طبیعی مختلفی برای سفید کردن پوست واژن مورد استفاده قرار می گیرند. اگر به دنبال یک روغن طبیعی شگفت انگیز هستید و وقت دارید از راهکارهای خانگی برای رسیدن به این هدف استفاده کنید، خرید روغن نارگیل را به شما توصیه می کنیم. روغن نارگیل به واسطه بهره مندی از ترکیبات ضد میکروبی، ضد قارچی و ضد باکتریایی می تواند پوست بدن را یاری نماید تا همواره شفافیت خود را حفظ کند. علاوه بر این با توجه به اینکه ۸۰ تا ۹۰ درصد چربی اشباع در روغن نارگیل وجود دارد، استفاده از آن شما را یاری خواهد کرد تا بتوانید برای مرطوب کردن پوست به صورت عمیق از یک محصول بی نظیر استفاده نمایید. اسیدهای چرب مختلف برای کمک کردن به ایجاد سلول های سالم و همچنین به وجود آوردن یک سد محافظ تاثیرگذاری خود را نشان خواهند داد.

اگر برای سفید کردن واژن قصد دارید از روغن نارگیل استفاده کنید، ابتدا موهای زائد این ناحیه را کتاب خوبی از بین ببرید.

سپس از یک محلول ملایم کمک گرفته و ناحیه تناسلی را تمیز نمایید.

حال می توانید ناحیه تناسلی و پوست واژن را آغشته به روغن نارگیل کنید.

برای اینکه روغن نارگیل به خوبی جذب پوست ناحیه تناسلی شود، چند دقیقه کنید از پوشیدن لباس خودداری نمایید.

در کنار اینکه روغن نارگیل به تنهایی برای سفید شدن واژن می تواند اثر گذاری شگفت‌ انگیزی داشته باشد، ترکیب آن با آبلیمو نیز یک ماسک قدرتمند را ایجاد خواهد کرد.

آبلیمو به واسطه بهره‌ مندی از ویتامین c کمک خواهد کرد تا بتوانید هیپرپیگمانتاسیون های پوست را محو نمایید.

 

 

 روغن نارگیل

 

 • خواص حنا برای سفید کردن واژن

استفاده از حنا برای رفع تیرگی واژن یک راهکار دیگر بوده که هیچگونه خطر و عوارضی را برای بانوان در پی ندارد. حنا از جمله محصولاتی است که می تواند تاثیر زیادی در روشن کردن پوست داشته باشد. استفاده از حنا نقاط تیره بدن مانند آرنج، زانوها، مقعد و واژن را به خوبی می‌ تواند روشن تر نماید. اگر به دنبال داشتن یک پوست با رنگ یکدست هستید و قصد دارید چین و چروک های روی پوست را از بین ببرید، توصیه ما به شما استفاده از حنا خواهد بود.

ترکیب حنا سفید، روغن بادام و دو قاشق بخوری گلاب یک ماسک بی نظیر برای شما ایجاد کرده تا بتوانید برای رفع تیرگی واژن از آن کمک بگیرید. این ترکیب را به مدت یک ساعت بر روی پوست ناحیه تناسلی را گذاشته و پس از آن، روی به شست و شوی پوست بیاورید.

بهترین محصول برای رفع تیرگی واژن کدام است؟

برای رفع تیرگی واژن و سفید شدن پوست این ناحیه، هر کدام از محصولات فوق می‌ توانند کمک حال شما باشند. علاوه بر راهکارهایی که عنوان کردیم، از تخم مرغ، ماست و سیب زمینی می توانید برای سفید کردن پوست ناحیه تناسلی استفاده کنید. داروهای مختلف امروزه در بازار عرضه می شوند که برای سفید کردن واژن می توانند به شما کمک نمایند. در عین حال روش های خانگی با توجه به اینکه هیچ گونه عوارضی نداشته و ترکیبات مورد نیاز آن ها ارزان قیمت هستند، انتخابی مناسب برای شما خواهند بود.

 

سوالات متداول

بهترین زمان برای سفید کردن واژن کدام دوره است؟

معمولا توصیه می شود برای سفید کردن واژن یک هفته پس از اتمام آزاد ماهیانه اقدام شود.

آیا دختران می توانند برای روشن سازی واژن اقدام نمایند؟

محدودیتی برای استفاده از محصولات فوق وجود ندارد. دختران به مانند خانم ها در سنین مختلف قادر به استفاده از روش های بیان شده خواهند بود.

بهترین روغن برای رفع تیرگی واژن کدام است؟

روغن های مختلف برای شفاف کردن پوست واژن می توانند به کار گرفته شوند. آلوئه ورا در کنار روغن نارگیل به عنوان محصولات کاربردی در این زمینه مد نظر قرار گرفته اند.

آیا تیره شدن واژن برای بانوان خطرناک است؟

با وجود اینکه تغییر در رنگ پوست ناحیه تناسلی باب میل هیچکس نیست اما در حالت کلی خطرناک نخواهد بود.

مهمترین دلایل تیرگی واژن کدام است؟

عوامل مختلفی در تیره شدن واژن تاثیرگذار هستند. ژنتیک، افزایش سن، پوشیدن لباس های تنگ، تغییرات هورمونی و عفونت های باکتریایی را می توان به عنوان مهمترین دلایل در این زمینه نام برد.

 

5 thoughts on “۷ روش برای رفع تیرگی واژن

 1. زهرا گفت:

  چند روز روغن نارگیل مصرف کردم. خیلی روشن شد. ولی خارش شدید گرفتم حتی انگار بدنم پوسته شده. از خشکی نه. دستمال یا دست رو که رو پوستش میکشم انگار لایه ریزی میاد. اخه چرا انقدر خارش دارمممم. ترشح های عفونی و باکتریایی ام ندارم بگم عفونت گرفته باشم.

  1. هدیه گفت:

   روشن شد واقعا تاثیر داشت؟؟؟

  2. هدیه گفت:

   روشن شد واقعا تاثیر داشت چند مدت استفاده کردین؟؟؟

  3. Mhd گفت:

   سلام..تو میتونی برای رفع خارشش..روغن زیتون استفاده کنی.‌یا روزی دو لیوان عرق کاسنی بخوری

  4. مدیریت گفت:

   هفته ای دوبار استفاده کنید نارگیل در کنار مرطوب و روشن کنندگی یکم لایه بردار هست و نباید هر روز استفاده شود جاهایی که پوست حساس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *